V pátek 11. a v sobotu 12. září se konal na Zámeckém náměstí v Teplicích pivní festival. V pořadí už pátý ročník Pivního rynku se těšil velké návštěvnosti.

Pořadatelský domácí pivovar Monopol sestavil dobrý hudební doprovodný program. Ve stanech bylo plno, stejně tak na lavičkách a trávě u muzea. Ochutnat, jak se letošní várka jednotlivým pivovarům vyvedla, přišel například Tomáš Liška z Krupky. „Zatím jsem byl u pár stánků, jsem tu krátkou dobu. Ale určitě vše ochutnáme. Máme na to speciální degustační skleničku. Měli jsme už zbraslavské, samozřejmě dáme teplický Monopol a sousední osecké pivo,“ říkal.

Na teplický Pivní rynek zavítaly také skupinky německých turistů. Posezení u piva spojili návštěvníci Teplic s procházkou Zámeckou zahradou a lázeňskou částí města. „Byla to náhoda. Nevěděli jsme, že se tu zrovna v tento čas něco takového bude konat,“ uvedla jedna z turistek.

Ilustrační snímek.
Bojíte se koronaviru? Poradíme, kde testují. Na Teplicku je nyní 36 nakažených

Sládková Martina Valterová a majitelka Gabriela Schönbauerová z teplického Pivovaru Monopol se do uspořádání akce pustily už popáté. Založily v Teplicích tradici, která se ujala. Pivní festival se nejprve konal u domu kultury, pak se přesunul na Zámecké náměstí. "O setkání pivovarů jsme začali uvažovat krátce po našem otevření v roce 2015, když jsme viděli, jaký je v Teplicích zájem o pivo z malého pivovaru. A chtěli jsme Tepličákům představit i jiné malé pivovary a toto setkání doplnit příjemnou hudební produkcí," uvádí sládková teplického pivovaru Monopol. 

Pivní festivaly a food festy se většinou organizátoři rozhodli pro letošní rok odložit. Všechny své akce do jedné zrušil i Českomoravský svaz pivovarníků, který letos nepořádá ani soutěžní hodnocení. Pivovar Monopol vydržel a akci uspořádal. 

Přežil i nouzový stav. Těsně před vyhlášením nouzového stavu a omezení svého provozu měli v pivovaru navařeno 190 hektolitrů piva, které měly pokrýt nabídku celé sezony. Před vylitím je uchránil projekt Zachraň pivo. „Prodali jsme všechno, čemu hrozila zkáza, a jsme lidem vděční za podporu. To, že jsme rynek nezrušili, je právě i poděkování jim,“ uzavřela sládková Martina Valterová.

Diváci na fotbale Teplice - Slovácko
FOTO: Byli jste na fotbale v Teplicích? Najděte se na fotkách!