Právě tady totiž poprvé v republice bude mít možnost vidět zdarma a na jednom místě pohádku naráz až 18 tisíc dětí, které se na stadion vejdou!
První animovaný film, který uvidí tepličtí diváci v rámci jubilejního mezinárodního festivalu AniFest, bude právě Fimfárum a úvodním projekčním místem AniFestu 2011 nebude tradiční kinosál, nýbrž fotbalový stadion FK Teplice.

Dárek pro všechny děti zdarma

Pomůžete překonat rekord při sledování filmu na stadionu? DĚTI MAJÍ VSTUP ZDARMA. UVIDÍ FIMFÁRUM

Fimfárum je 26. dubna od 10 hodin dárkem pro všechny děti z Teplicka, ale i okolních okresů, které na film mohou přijít zdarma a Fimfárum sledovat na jedinečné obří obrazovce.
Fimfárum pořadatelé vybrali nejen pro krásný příběh a zpracování, ale také proto, že třetí pokračování této úspěšné série ve 3D se bude ucházet o jednu z hlavních cen letošního AniFestu.
V rámci happeningu, který spojí působivé prostředí tribun fotbalové stadionu a jedinečnou projekci pro děti na jednu z nejkvalitnějších letkových obrazovek v České republice, představí filmový hit na motivy pohádek Jana Wericha principál Divadla V Pytli Petr Stolař.
První z dílů Fimfára představuje filmové zpracování pěti pohádek ze stejnojmenné legendární knihy Jana Wericha.

Prodlužte si volno a bavte se!

Chcete být přitom a prodloužit si prázdniny? Poproste své učitele a přemluvte ředitele školy, ať využijí možnosti udělit vám ředitelské volno a přijeďte s celou vaší třídou, nebo s celou školou na teplický stadion, oslavit svátek filmu, kterým mezinárodní festival AniFest bezesporu je.
Deník je mediálním partnerem AniFestu a na stadionu nebudeme samozřejmě chybět. V novinách a na webu Deníku pak najdete fotografie, kde budete možná právě vy a vaši spolužáci.

Zkuste si udělat vlastní film

AniFest pro vás připravuje kromě promítání filmů i celou řadu dalších doprovodných akcí.
Školičky animace jsou v rámci AniFestu vždy velkým lákadlem pro nejmladší návštěvníky. Animační dílny pro děti od 5 let nebudou chybět ani na jubilejním 10. ročníku Mezinárodního festivalu animovaného filmu AniFest 2011 v Teplicích. Už teď se do nich přihlásily třídy základních škol z Teplic, Ústí nad Labem, Mostu, ale i dalších míst. Zkušení lektoři budou tedy i letos pomáhat dětem udělat první animační krůčky a natočit během několika hodin to, co obvykle trvá měsíce.

Na místě se vytvoří improvizovaný filmový štáb a ze školáku se stanou scénáristi, režiséři, kameramani, zvukaři, osvětlovači a někdy i herci. Školičky dětem umožní hravou formou zdokonalit svoje počítačové dovednosti, aktivně rozvíjet výtvarné cítění, ale především zažít radost z něčeho nového.
V rámci AniFestu 2011, který začíná 26. dubna a potrvá do 1. května, budou školičky probíhat ve společenském klubu teplického Domu kultury. (ot)

SOUTĚŽ: Vyhrajte s Deníkem akreditaci na festival AniFest a DVD!
Teplice – Vážení čtenáři, právě tento týden máte možnost vyhrát s Deníkem akreditaci na jubilejní 10. ročník mezinárodního festivali animovaných filmů AniFest. Každý den až do konce týdne najdete na stránkách Teplického deníku soutěžní otázky týkající se festivalu.
Správné odpovědi posílejte najednou na mailovou adresu
anifest@denik.cz nejpozději do půlnoci 17.4.
Z nich vylosujeme deset výherců, každý dostane akreditaci pro dvě osoby na 3 dny a DVD s animovanými filmy. Do slosování budou zařazeni ti, kteří zodpoví správně alespoň dvě otázky. Výhry budou k vyzvednutí od 1. dne festivalu v akreditačním centru v přízemí Domu kultury v Teplicích.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA PRVNÍ DEN:
Jak se jmenuje čestná prezidentka a autorka znělky letošního AniFestu?

DRUHÝ DEN: AniFest slaví letos v Teplicích narozeniny. Kolikáté?

TŘETÍ DEN: Jak se jmenuje jedna z režisérek filmu Fimfárum 3D – Do třetice všeho dobrého a předsedkyně dětské poroty, která bude na AniFestu hodnotit filmy vytvořené dětmi?

ČTVRTÝ DEN: Které dva české filmy budou na AniFestu soutěžit v kategorii celovečerních filmů?

PÁTÝ DEN: Který celovečerní animovaný film od Studia Disney bude mít na letošním AniFestu českou předpremiéru ?