Záměr na výstavbu v těchto dnech ohlásila společnost CTP Invest, která v dané lokalitě už provozuje tamní CTPark. Zmizet kvůli tomu má zeleň na pozemcích o velikosti přibližně 20 fotbalových hřišť.

Průmyslová zóna v Krupce, jejíž součástí je zmíněný CTPark, se má rozrůst směrem k obci Modlany. „Jde o prostor po bývalé důlní činnosti v oblasti Kateřina. Se záměrem nejspíše nemůžeme nic udělat, neboť pozemky jsou pro takové využití zaneseny v územním plánu z předešlých let,“ komentoval místostarosta Modlan Petr Hubený.

V minulosti se právě v tomto prostoru počítalo s výstavbou satelitního městečka pro bydlení, pracovně nazvaného Katemo. „Tento záměr ale padl, nyní leží pozemky už několik let ladem, občas je někdo poseká,“ poznamenal Hubený s tím, že ke zveřejněnému záměru jako sousední obec pošlou své připomínky.

Výstava šatů Evy Stolařové.
FOTO: V Dubí vystavují „porcelánové“ šaty. Navrhla je výtvarnice Eva Stolařová

Rozšíření průmyslové zóny bude znamenat nová pracovní místa, ale také další nárůst provozu nákladních automobilů. Konkrétně Modlany se proti těžkotonážní přepravě brání už nyní tím, že na tranzitní silnici přes obec jsou zákazové značky pro velká auta. „Na kontrolách dodržování tohoto zákazu jsme domluvení s krupskými strážníky, se kterými máme jako Modlany smlouvu,“ uvedl starosta Lukáš Bartoň.

Stávající CTPark v průmyslové zóně funguje už řadu let. Nyní se má prostor působnosti, jak vyplývá z dokumentace záměru, zdvojnásobit.

Zdroj: Deník - Petr Málek

„V novém komplexu se budou vyrábět díly pro automobilový průmysl – plastové části interiérů i exteriérů aut, loketní opěrky, antény a další příslušenství. Jedna z hal bude využitá jako distribuční sklad,“ stojí v záměru, k němuž se veřejnost může vyjádřit do poloviny září. Pozemky, kam se má areál rozrůst, patří podle náhledu do katastru nemovitostí společnosti Sky Solar Development, která má sídlo v Domažlicích, ale její kořeny vedou do zahraničí.

To, že raketoví modeláři nejspíše přijdou o venkovní zázemí pro startovací rampy, vidí jako velký problém pro další existenci klubu předsedkyně RMK Krupka Věra Pavková. „Je to pro nás tradiční místo pro závody, na užívání pozemku jsme měli dohodu. Jiné v rámci oblasti Krupky ani v okolí prakticky není. Pro některé kategorie modelů by se dal najít prostor přímo v Krupce, ale na mistrovské závody můžeme zapomenout. Takže ani nevím, co s námi bude dál,“ povzdechla si vedoucí raketových modelářů.

Janek Ledecký
TIP NA VÍKEND: Do Dubí přijede Koller i Ledecký

CTPark, kde má provozy řada společností, je součástí průmyslové zóny Krupka, která zabrala pozemky na pravé i levé části silnice spojující Teplice a Soběchleby. „Obsazená je úspěšnými firmami, které zaměstnávají ve svých závodech několik stovek lidí. Sekundárně jsou pak na tyto podniky napojené formou dodavatelských vztahů další desítky firem. Celá průmyslová zóna tak dává přímo či nepřímo práci tisícovkám lidí, kteří by jinak v našem regionu těžko hledali uplatnění,“ konstatoval starosta Krupky Zdeněk Matouš.