„Vzpomínám jak jsme sem přijeli z kraje 90 let a hledali dům, kde vznikla dědečkova firma. Jméno Hennlich si lidé pamatovali, dům jsme proto našli docela lehce," řekl vnuk zakladatele firmy H. W. Zebisch.
Ten přijel do Duchcova se svojí ženou. Přítomni odhalení pamětní desky byli i starostka Duchcova Jitka Bártová a jednatel dceřiné společnosti Hennlich Industrietechnik z Litoměřic Pavel Šumera.
O životě syna hornického úředníka a zakladatele firmy Hennlich pojednává i výstava, kterou můžete vidět v duchcovském muzeu až do 20. 9. Na vernisáži předvedlo Divadlo V Pytli jak šel čas (90 let) ve firmě…(kos)
Od elektrod až po výrobu těsnění
V roce 1922 založil v Duchcově na severu Československa Hermann August Hennlich, syn hornického úředníka, firmu H. A. Hennlich. Zpočátku firma obchodovala s potřebami a produkty využívanými především v důlním průmyslu.Později, kolem roku 1925, především díky znalostem Hermanna A. Hennlicha získanými stáží v německém Hamburku,začala firma vyrábět elektrody pro svařování. Byla první takovou továrnou v tehdejším Československu. Po druhé světové válce musel kvůli své německé národnosti opustit Československo. Nový domov našel v rakouském městě Schärding am Inn, kde začal opět od nuly budovat novou firmu H. A. Hennlich.V roce 1978 zakladatel firmy Hermann A. Hennlich v Schärdingu po delší nemoci umírá. Vedení firmy převzala jeho dcera Edith Zebisch. V 70. letech 20. století se firma rozděluje a vzniká společnost Hennlich & Zebisch Ges.m.b.H., která se specializuje jako dodavatel těsnění.Ve druhé polovině 80. let 20. století převzal vedení firmy vnuk zakladatele Hermann W. Zebisch. Po změnách ve východní Evropě v roce 1989 se firma vrátila do Československa. V roce 1991 vznikla dceřiná společnost Hennlich Industrietechnik se sídlem v Litoměřicích.