Ve stínu vzrostlých stromů popíjí na lavičce ledovou kávu a s úsměvem sleduje, jak osmiletá Veronika s o rok mladším bráškou Matějem neúnavně zdolávají překážky 3D bludiště.

„Dětem se tu moc líbí, jsme tady už počtvrté. Vždycky vyzkouší všechny ty prolézačky a žebřiny, které jsou kolem. Vymysleli to dobře, takže tu určitě nejsme naposledy,“ svěřila se Jana Marková z Teplic.

Není sama, komu se tu líbí. 3D bludiště v korunách stromů láká do Oseka rodiny s dětmi z blízka i z daleka. Jen za červenec ho navštívilo téměř 5 tisíc lidí. Děti se vyřádí nejen v lanovém centru, ale i ve sportovním areálu, který vznikl v lese a loni ho doplnili o nové hrací prvky a workoutové posilovací sestavy s kruhy a žebřinami.

PŮL MILIONU NA TRŽBÁCH

S návštěvností je spokojené i město. „Bludiště už přineslo tržby půl milionu korun. Přesto mám pocit, že je provoz klidnější, než to bylo dřív. Lidé jsou tu spokojení. Uvažujeme o tom, že bychom to mohli časem rozšířit ještě o další dva hrací prvky,“ říká starostka Oseka Lenka Říhová.

Lanový park, který mají v Oseku dva roky, stál téměř tři miliony korun. Město ho uhradilo z rozpočtu a stále ho vylepšuje.

„Přibyly tu dvě nové sady laviček se stoly a také lavička pro pejskaře. Je umístěna před areálem tak, že odtud vidí na stánek s občerstvením. Nechceme ale, aby psi běhali mezi dětmi, proto do lanového centra mají vstup zakázaný,“ informoval Petr Šíla z osecké radnice.

Bludiště je otevřené denně od dubna do září. Místní mají vstup zdarma, pro přespolní je celodenní vstupné 50 korun.

3D bludiště v korunách stromů v Oseku
je dvoupatrové, má 14 lanových překážek a 15 přestupovacích domečků s nástupním točitým schodištěm. Provozní doba: duben, květen, září všední dny: 14 – 18 víkend: 10 – 18 hod. červen všední dny: 14– 19 víkend: 10 – 20 hod. červenec, srpen denně: 10:00 – 20:00 vstupné: 50 Kč (platí celý den). Objednané skupiny o 10 a více lidech mají nárok na zlevněné vstupné 30 Kč.