Majitelem restaurace je Josef Bečka. Přízeň čtenářů ho potěšila. „Dík patří především mé dceři, která už několik let vede restauraci,“ říká podnikatel Josef Bečka.
Aladdin je jednou z nejstarších restaurací, které v Teplicích vznikly po roce 1989. „Dvacet let provozu s jedním majitelem. To je po roce 89 unikát,“ říká Bečka.

Restaurce prošla za ty roky několika nutnými změnami. Modernizovala se kuchyně, vybudovala se zahrádka, parkoviště a dětské hřiště. „Před sto lety tento dům fungoval jako konírna. V patře byl byt pro personál hotelu, který stál hned vedle,“ zabrousil do historie podnikatel Bečka.
Aladdin fungoval ze začátku jako vinárna. „Vinárnu jsem postavil podle projektu architekta. Byla stylově zařízená a na úrovni. Ale lidé neměli moc peněz, tudíž jsme velmi záhy vyměnili skleničky se zlatem za půllitry na pivo.“

Za dobrý krok považuje Bečka předání otěží podniku dceři. „Lada si vede dobře. Snažím se, abych jí do toho moc nekecal,“ směje se podnikatel. On sám už většinu času tráví v jižních Čechách, kde provozuje penzion, jenž v polovině devadesátých let odkoupil a zrekonstruoval.
V teplickém regionu se v soutěži Hospůdka roku 2010 umístila na prvním místě teplická restaurace Aladdin s 136 hlasy, druhá skončila restaurace U veselého mandlu v Teplicích (69 hlasů) a třetí místo obsadila restaurace Slávie s počtem 42 hlasů.

Anketu vyhlásil Teplický deník a o výsledku rozhodovaly hlasy čtenářů. Z nich bylo vylosováno pět lidí. Ti získali pěkné ceny. Šťastnými jsou: Věra Váchová s maminkou p. Sládkovou, Miroslav Michl, Michal Belej, Petr Kuchyňka. (kos)