Americký výrobce magnetických snímačů a měřicích přístrojů si pro umístění svého závodu vybral Přestanov.

HLEDAJÍ OPERÁTORY, TECHNIKY I KANCELÁŘSKÉ SÍLY

Společnost v současné době na Ústecku zaměstnává asi 50 lidí. „Do konce roku jich bude stovka, během dalších dvou až tří let zaměstnáme 250 až 300 lidí," uvedla strategická nákupčí firmy Zdeňka Gryčová. „Hledáme především operátory, ale uplatnění najdou i technici a lidé do kanceláří," dodala Gryčová.

Senzory společnosti SSI Technologies se používají do osobních a nákladních automobilů a motocyklů. Výroba začne v říjnu. „Teď probíhá testovací výroba," řekla manažerka závodu Gabriela Topková.

Ústecko si firma zvolila kvůli blízkosti hranic s Německem a napojení na hlavní dopravní tahy a letiště. „Dostupnost pracovní síly hrála při výběru také svoji důležitou roli," uvedl výrobní ředitel SSI Technologies Frank Jassner.

NABÍZÍ BRIGÁDY I UPLATNĚNÍ STUDENTŮM

Ústecká primátorka Věra Nechybová připojila přání, aby silničáři dostavěli dálnici D8 v termínu, tedy v prosinci letošního roku. „Doufám, že bude co nejrychleji vyřešena i dopravní situace na silnici I/13, kde je v plánu výstavba okružní křižovatky," přidala se starostka Přestanova Miroslava Bechyňová.

Slavnostního otevření se zúčastnili i studenti středních škol. „Chceme jim ukázat, že vzdělání má smysl a že najdou práci v oboru. Chceme je také zaujmout a motivovat k tomu, aby eventuálně u nás po ukončení studia nastoupili nebo chodili k nám na brigády," řekla manažerka.

Odpoledne se závod otevřel veřejnosti. Pro návštěvníky byly připravené nafukovací atrakce, trenažéry a simulátory či hlavolamy ze světa technologie IQ Land.

V doprovodném programu vystoupil písničkář Petr Lüftner i kapela SLZA. Návštěvníky bavila také exhibice a autogramiáda ústeckých amerických fotbalistů a vystoupení skupiny Basta Cheerleaders.