Na dvě stovky návštěvníků měly ve čtvrtek večer možnost si poprvé prohlédnout prostory, ochutnat výrobky cukrářského atelieru a obdivovat módu.

Večer zahájil ve třetím patře budovy, která bývala sýpkou na obilí, módní přehlídkou Atelier Moravec. Jiří Moravec si tak splnil svůj sen o tom, vytvořit nový moderní showroom v industriálním stylu, jaké obdivoval ve světě.

Prostory, v nichž zachoval původní dřevěné trámy, jsou dostatečně velké k pořádání přehlídek a v dílně se bude moci věnovat tvorbě originálních modelů. Ty v rámci přehlídky předvedly modelky Kateřina Průšová, Eliška Bučková, Nikol Švantnerová, Monica Sofia, Klára Rychtaříková a Nela Krásná. K vidění byla ukázka od modelů pro běžné nošení až po velké večerní róby.

Kmotry, kteří přišli popřát úspěšný start, byli teplický primátor Hynek Hanza, modelka Kateřina Průšová a šéfkuchař Marek Raditsch.

„Snažíme se tu vytvořit něco hezkého. Plánů, co všechno by se v areálu LagerHaus dalo podnikat a pořádat, máme spoustu. Do budoucna by měl být areál propojený podchodem s nádražím, které se snad konečně také dočká rekonstrukce. Kromě parkoviště by tu mohl vzniknout i parčík jako oddychová zóna, pořád by se tu mohly různé kulturní akce. Jsme na začátku a věříme, že Tepličané naši snahu ocení a najdou si k nám cestu,“ nastínil další plány skupiny podnikatelů módní návrhář Jiří Moravec.