Místo šumění vody ze sprchy znějí v šatnách ještě vrtačky a kladiva. Charakteristickou vůni chloru přebíjí zatím lepidlo na dlažbu a v bazénech bez vody pracují dělníci. Přestavba teplického Aquacentra se blíží ke konci. Než tam ale uklízečky zametou poslední prach ze stavby a do sportovního zařízení se po měsících vrátí návštěvníci, uplynou ještě více než dva měsíce.

Původní Aquacentrum se dvěma vzájemně propojenými bazény se mění na dětský svět s atrakcemi i tobogánem a novou samostatnou čtyřdráhovou vanu pro plavce. „Práce mají skončit do konce března, pak můžeme otevřít pro veřejnost,“ uvádí ředitel Aquacentra Michael Paraska. „Před samotným zahájením provozu musí ještě proběhnout zátěžové testy napuštěných bazénů, s čímž souvisí tlakové zkoušky technologie a revizní kontroly včetně odběrů vzorků vody,“ dodává.

Z předešlé stavby bazénové části zůstala prakticky pouze vnější konstrukce. Původní odhady na rekonstrukční práce se odhadovaly okolo 300 milionů korun. Podle ředitele Parasky zatím není celková cena uzavřená. „Kompletní náklady v přesných číslech ještě nevíme. Moudřejší budeme koncem února či začátkem března,“ konstatuje.

Hala nově nabídne samostatný plavecký bazén se čtyřmi 25metrovými drahami s teplotou vody do 28 stupňů. Novinkou bude dětský svět s atrakcemi, jako jsou třeba dětská skluzavka, vodní hřib, divoká řeka, houpací jeskyně, lezecká síť, masážní lehátka a lavice, široká skluzavka s dojezdem či chrliče vody.

„A samozřejmě teplejší voda, než byla v bazénech doposud. Mezi stávající saunou a plaveckým bazénem přibude ještě dětský bazén pro nejmenší, kde bude umístěn lodní můstek s dětskou skluzavkou. Poslední věcí, která bude nová, je přístavba saunového zázemí a zvětšení ochlazovacího bazénku,“ vypočítává novinky ředitel Aquacentra.

Změní se také zázemí. „Původní technologii zčásti nahradí nová. Nové budou i sprchy a další prostory,“ doplňuje primátor Teplic Hynek Hanza. Společně s výstavbou zimního stadionu v jiné části města patří rekonstrukce Aquacentra k největším investičním akcím posledních let.

Podle původního plánu mělo být hotovo na přelomu roku. Stavbu ale zbrzdily komplikace v průběhu prací. „Tím hlavním problémem bylo nedostatečné pilotové založení původní plavecké haly,“ naznačuje ředitel, co dělníky během stavby překvapilo. „Zdrželo nás také bourání střešní konstrukce, neplánované práce na ochozech plaveckého bazénu, bourací práce na přelivném žlabu, kde byl jiný druh konstrukce oproti prováděcímu projektu,“ doplňuje Paraska.

Bazény se pro veřejnost uzavřely vloni v květnu. Otevřít se tak mají po desetiměsíční pauze. Lidé se do nové haly těší. Svědčí o tom jejich vyzvídající telefonáty na recepci do haly, kdy se zařízení pro veřejnost otevře. „Píší nám i na Facebook, kde o vývoji stavby průběžně referujeme,“ dodává ředitel příspěvkové organizace města. Rozhovor s Michaelem Paraskou najdete ve Směru uvnitř úterního vydání Deníku.