Varování meteorologů před silnými bouřkami se ve středu odpoledne a večer na větší části Ústeckého kraje naplnila beze zbytku. Práci nadělaly řádící živly zejména hasičům. Ti vyjížděli v kraji od středečního podvečera do čtvrtečního rána k 21 nahlášeným spadlým stromům nebo větvím na komunikace. Ve dvou případech čerpali hasiči vodu. 

"Nejvíce zásahů v souvislosti se silnou bouřkou a větrem jsme zaznamenali na Teplicku, kde hasiči vyjeli třináctkrát. Tři výjezdy proběhly v Ústí nad Labem a na Mostecku. Ostatní oblasti kraje zaznamenaly po jedné události," vypočítal mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

V Bílině - Mosteckém předměstí se utvořila na vozovce doslova mořská laguna. V Teplicích - Trnovanech natekla voda do sklepa domu. Na dráty elektrického vedení spadly stromy v Mlýnech a Sobědruhách na Teplicku. Zatopený sportovní areál zaznamenali v Proboštově. Spadlé stromy a větve poničily náhrobky na teplickém hřbitově.

Bouřce předcházelo tropické počasí. Právě v Ústeckém kraji padly jediné teplotní rekordy pro 8. srpna. Nová nejvyšší teplota na Milešovce 34,1 stupně Celsia byla o desetinu stupně vyšší než před třemi roky, na Měděnci naměřených 30,1 stupně překonalo dosavadní maximum o dvě desetiny stupně.

Meteorologové rovněž vyhlásili v celém kraji smogovou situaci. Také čtvrtek má být tropický, teploty mohou ojediněle vystoupat až ke 38 stupňům Celsia. V pátek se má v západní části republiky včetně Ústeckého kraje výrazně ochladit. Teploty by měly klesnout o více než deset stupňů.