Parkovat lze pouze v Mikulově u sjezdovky, stát na příjezdové cestě k hotelu Bouřňák nelze. Pokladna funguje též jenom v Mikulově.  „V provozu je Slalomák, 3,4, Hrobská, Údoličko, Mikeska. Nelyžuje se pouze na Turistické, kde jsou popadané stromy,“ dodal Tetřev.  Večerní lyžování bude na Bouřňáku v sobotu od 18.00 do 21.00 hodin. Areál byl uzevřen kvůli velké sněhové nadílce dva dny.

Vleky by ráda na víkend pustila i Komáří vížka. Jasno tamější vlekaři budou mít v pátek odpoledne. Pro řidiče stále platí zákaz vjezdu z Mikulova do Nového Města. Silničáři pracují na jejím úplném zprovoznění. Přechod na Moldavě je otevřen, parkovat tam lze pouze u nádraží. Situace na Bouřnáku z 11. ledna.

Na Moldavě stále  platí  kalamitní  stav z důvodu velkých přívalů sněhu v minulých dnech. Obec řeší problém s naftou, která jí došla a nemůže tak využívat svoji techniku na odklízení sněhu. Místy jsou v horské obci až dva metry sněhu. 

Bez problému je sjízdná silnice z Dubí na Cínovec. Hlavní tahy jsou  v této horské části města Dubí protaženy a autem se dostanete třeba až k hotelu Krušnohorský dvůr. "Máme normálně otevřeno. Až bude modré nebe a připravené parkovací plochy, tak to tady bude jako v pohádce," řekl Ondřej Bula z hotelu Krušnohorský dvůr na Cínovci. Místy tam vítr nafoukal až dva metry sněhu, většinou tam je ale kolem metru. 

Dobrou zprávou je, že do hor by se měly v sobotu dostat motoráčky a to včetně moderní soupravy "žraloka", která jezdí z Ústí nad Labem. Správa kolejí nasadila v pátek ráno frézu a odstraňovala značné  monožství popadaných stromů.

„Zaměstnanci SŽDC od rána intenzivně pracovali na zprovoznění trati na Moldavu. Kromě sněhu, který se odstraňoval pomocí frézy, museli vyřezat také 15 spadlých stromů. Trať je nyní průjezdná, zítra brzy ráno znovu provozuschopnost trati zkontrolujeme a pokud nenastane další kalamitní stav, vlak by měl v sobotu vyjet dle jízdního řádu,“ řekla tisková mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.