Silný mráz udělal z většiny menších vodních ploch na Teplicku kluziště. Velký zájem o bruslení v přírodě byl v posledních dnech na Barboře v Oldřichově. „Super zážitek. Byli jsme o víkendu celá rodinka. Ani zima nám nevadila,“ svěřil se Václav Poplužný z Teplic.

Správce pláží na Barboře Pavel Tetřev nabádá lidi, aby si dávali pozor. „Mrazy byly velké, tloušťka ledu u břehu bude asi kolem 12 centimetrů. Uprostřed jezera by se ale normálně mohlo plachtit. Ledová plocha není souvislá, takže bych byl velmi opatrný. Navíc se má v dalších dnech oteplovat,“ řekl Tetřev.

Vstup na zamrzlý rybník je vždy na vlastní nebezpečí. Oficiální měření tloušťky ledu od správců vodních ploch neprobíhá. „Rozhodně nedoporučujeme volně se pohybovat po ledu o tloušťce menší než 25 centimetrů a v místech, kde není možnost pomoci v případě nouze,“ sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Bruslit na Teplicku by se stále mohlo třeba ještě na nádrži Mexiko v Srbicích, na rybníku Jaroslav v Proboštově či na rybníku naproti hlavnímu vchodu do obory Mstišov v Dubí. „Původně jsme chtěli jít s mým čtyřletým klukem na Mexiko, ale nakonec jsme shodou okolností skončili na rybníku ve Mstišově. První den se tam proháněl osamělý bruslař, druhý den jsme měli celou plochu jen pro sebe,“ prozradil František Bílek.

Led tam ale nebyl ideální. „Byly tam klacky, sem tam kámen, jak lidé zkoušeli, jestli už je led dostatečně pevný, ale tak to na zamrzlých vodních plochách zkrátka bývá. Týden byly v noci i přes den tuhé mrazy, takže jsem se proboření nebál, ale raději jsem úmyslně měl vytipované rybníky a nádrže, které jsou opravdu mělké, hlavně kvůli klukovi. Člověk totiž nikdy neví, co se může stát,“ nechal se slyšet Bílek.

Kde už si stoprocentně nezajezdíte, tak to je uměle vytvořené kluziště ve sportovním areálu Rudolfka v Dubí. „O víkendu jsme tu měli plno lidí, led byl plný bruslařů, parádně se vyblbli. Ale už je to pryč, přišlo sluníčko, za chvíli bude nad nulou, tak jsme to na pondělí už ani nestříkali,“ sdělil Roman Hruška z SK Dubí, který se o kluziště stará.