„Mám samé pozitivní ohlasy. Auditoři byli velmi spokojení, říkali, že museli kvůli nám zpřísnit pravidla. Můžeme se tedy právem pochválit,“ řekla ředitelka bystřanského domova důchodců Miroslava Barešová, která převzala certifikát značky kvality z rukou předsedy krajské Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Vladimíra Vopelky.

„Jste vzorem pro mnohé z nás a v Domově sociální péče v Litvínově, kde působím, se inspirujeme právě u vás,“ řekl zaměstnancům domova Vopelka.

ZPĚTNÁ VAZBA

Součástí auditu byly i dotazníky, které vyplňovali klienti žijící v domově. „Ten, kdo má jen trochu soudnosti a smysl pro realitu, musí uznat, že za daných podmínek to už opravdu lépe nejde, i kdyby se pracovníci, a to ve všech profesích, rozkrájeli. Moc děkujeme,“ stálo v jednom z dotazníků.

Senioři oceňují například místní zpravodaj Paraplíčko, který vychází každý měsíc, ale třeba i to, že všichni zaměstnanci mají na uniformě jmenovky. Klienti mohou také využívat schránky důvěry. „Ke kvalitě služeb přispěla i certifikace zdravotních služeb. V domově se využívá také canisterapie, zvláštní pozornost věnujeme paliativní péči,“ připomněla ředitelka Barešová.

Aby měl bystřanský domov zpětnou vazbu, požádal o vyplnění dotazníků také studenty, kteří tu vykonávají praxi. „Překvapilo mě, jak jsou tu klienti šikovní. Zaměstnanci jsou k nim milí, snaží se jim vyhovět a co nejvíce pomoci. Kdyby jednou moje babička či děda měli skončit v domově důchodců, na jistotu jim doporučím DD Bystřany,“ napsala například studentka Střední zdravotnické školy v Teplicích Barbora Kohutková.

V drsný saloon s obsluhou v kostkatých košilích a se stetsony na hlavách se proměnila jídelna Domova důchodců v Bystřanech.
FOTO: Pro seniory v Bystřanech připravili masopustní country bál