"Na Bělehrad," zavelel Luděk Moucha a zamával berlí. Tu v úvodní jízdě použil místo lyžařských hůlek k odstrkávání a pomoci svému tahounovi, tedy spíše tlačiteli Vítězslavu Fílovi.

Závod dvojic na starých židlích opatřených lyžemi vymyslela a uspořádala parta nadšenců z místní hospůdky Stará Masna. "Šlo hlavně o legraci a to se beze zbytku podařilo. Jen nás trochu mrzí, že se skoro nezapojily děti. Pár jich přišlo, ale závodit nechtěly. Kluci si vylezli na keře kolem trati, udělali si z nich tribunu," usmál se Vítězslav Fíla.

Na trať, která se kvůli zledovatělým úsekům trochu zkrátila, postupně vyrážely páry závodníků. Jeden z dvojice v sedě na židli pomáhal hůlkami parťákovi, který závodní stroj tlačil. Pravidla v podstatě nebyla žádná, jen absolvovat okruh co nejrychleji.

Nečekanou dimenzi celému klání dala nakonec Helena Kopačková. "Měla jsem slabého koně, proto jsme prohráli. Jdeme si to vyměnit, teď budou tlačit holky a chlapi se povezou," pronesla na adresu svého partnera Jana Kuse. A v obráceném gardu nejen, že porazila dvojici Tereza Švejnohová - Kristián Hess, ale dosáhla i bezkonkurenčně nejlepšího času a stala se tak neoficiální královnou prvního ročníku bláznivého závodu. "Měla jsem to jednoduché. Můj Honza je opravdu muší váha, Terezka to měla s Kristiánem v sedle mnohem těžší," uznala sportovně vítězka.

V jeho závěru z původních čtyř strojů nakonec bez újmy vydržel jediný. Největším ničitelem byl Luděk Moucha. Nejprve v roli sedícího prosedl sedák jednoho monstra. "Když jsem talčil manželku Marcelu, podařil se mi husarský kousek. V ohybu trati ve snaze předjet soupeře jsem zlomil obě lyže svého stroje," popsal Moucha druhou závadu.

Díky mechanikovi Hugo Noskovi, který promptně vyměnil sedák židle se zdravými lyžemi, se nakonec podařilo uskutečnit i závěrečnou jízdu.