Letos se veselí do Rtyně nad Bílinou vrátilo a podle návštěvníků se tak stalo jedině dobře. Na travnaté ploše si mohly především děti vyzkoušet skákací hrad se skluzavkou nebo okusit soutěž v sumo. K dispozici byla také například malá horolezecká stěna.
Atraktivitu slavnostím dodával tradiční sraz příznivců a především majitelů vojenské techniky. Vozidel v prostoru stadionku stálo hned několik. Některými se také mohli návštěvníci během slavností svézt. Nechyběli ani hasiči ze Žalan nebo Proboštova, kteří patří se svojí technikou rovněž k tradičním účastníkům Rtyňských slavností.

Hlavní dění se ale odehrávalo u podia, kde se vystřídalo několik kapel a také se zde konala pěvecká soutěž mezi návštěvníky.
Moderování programu měla na starosti dřívější dětská popová hvězda Pepa Melen, který je již několik let místním občanem.
Svůj prostor na hřišti měla vymezen i rytířská skupina, která během sobotního odpoledne předvedla hned několik vystoupení. Spokojený byl starosta obce Jaroslav Liška. Deníku ale také řekl, že uvažuje o případném přesunutí termínu. „Viděl bych to třeba o týden dřív, jako slavnosti na konci školního roku. Kdy lidé ještě nejsou na dovolených. Je to ještě k jednání. Uvidíme,“ nechal se slyšet Jaroslav Liška. (pem)