Ideální způsob, jak toho docílit je pozvat děti ze školky na návštěvu školy, kde si mohou vše „omrknout“ a seznámit se se školáky. Tento nápad škola realizuje již několikátým rokem a pomalu se z něj stává tradice.

Úderem deváté hodiny odstartovalo setkání dětí z první mateřské školy se žáky. Třeťáci si pro své mladší kamarády připravili různé úkoly vhodné vzhledem k jejich věku. Příprava probíhala v rámci vyučování. Na děti z mateřské školy tak při vstupu do třídy čekaly veselé výkresy a pěkná výzdoba. Tématem byly pohádky. Letošní akci proto charakterizuje název Z pohádky do pohádky. Paní učitelka Martina Růžičková dohlížela na své třeťáky a děti ze školky jako princezna. S korunkou na hlavě a večerními šaty. Ta jako princezna zakončila celé setkání rozdáváním diplomů předškolákům. Poprvé byli ve škole, poprvé uspěli a do školy se jistě budou po dobrých zkušenostech velmi těšit. „Děti se do školy velmi těšily. Připravovali jsme se v rámci pohádkového týdne,“ vysvětluje ředitelka Mateřské školy Krteček Lída Hricková. Základní školu nenavštívili pouze předškoláci, ale také mladší děti ze školky.

Jak ředitelka uvedla, důvodem je poměrně vysoká nemocnost, proto se skupinka doplnila mladšími dětmi. Obě ředitelky se shodují, že spolupráce je perfektní a opravdu se daří v dětech bořit mýty o tom, že ve škole je nečeká nic dobrého. Eva Vágnerová považuje první třídu a vstup do školy za vůbec nejdůležitější v celém vzdělávání. Právě to, jak díte vstoupí do první třídy, pak ovlivní jeho další cestu vzděláním. Je proto nesmírně důležité, aby děti odstartovaly svůj nástup do školy s úsměvem a motivací k učení. Aby si nevypěstovaly ke škole záporný vztah. Právě neformální návštěva školy a seznámení se školáky je nenásilnou formou přípravy dětí na školu. Dveře ZŠ Plynárenská jsou otevřené i rodičům. Ti se mohou přijít podívat na vyučování a prostředí školy.