Mělo hořet v ředitelské kanceláři v azylovém domě. Proto také museli všichni obyvatelé na ulici, kam už ale přijížděla postupně dle pořadí hasičská vozidla.
Jako první na místě byla jednotka z krupské JPO II. Tu doplnila cisterna krupských dobrovolných hasičů a jako poslední pak přijela záloha z teplické stanice.
Už při příjezdu mohli hasiči tušit, že půjde asi o poplach z kategorie cvičných ověřovacích výjezdů, neboť nebyl vidět kouř. Nicméně i tak vše proběhlo pěkně „naostro“ a za dozoru vedení hasičů.

Hasiči natáhli hadice k postižené kanceláři, kde mělo hořet. Průzkum budovy ukázal, že byla kompletně evakuována. Obyvatelé postávali venku, někteří se poměrně slušně klepali zimou. Proto také rychle po skončení cvičení po dvaceti minutách zaběhli do svých pokojů.
Cílem takovýchto cvičení je připravit se co nejlépe na situace, ke kterým sice naštěstí nedochází příliš často, ale stát se samozřejmě mohou kdykoli a kdekoli.

Aby integrovaný záchranný systém dobře fungoval, musí se takováto cvičení právě proto opakovat. Jednotlivé složky musí fungovat jako dobře seřízený stroj v budíku.

Jejich činnost na sebe musí plynule navazovat. V případě potřeby je nutné aby jedna strana nahradila druhou. I hasiči třeba vozí ve svých vozidlech věci potřebné k poskytnutí základní první pomoci. (pem)