Na květnové lázeňské oslavy se práce přeruší a plocha náměstí provizorně upraví pro tradiční tržiště. Vodaři na Zámecké náměstí v Teplicích nastoupili už nyní.

Čtěte také: V Sukově ulici opravují stoku a dešťovou kanalizaci

„Naše investiční akce v Teplicích na Zámeckém náměstí a v přilehlé uličce U Zámku se týká přibližně 200 připojených obyvatel," uvádí Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti.

NEVYHOVUJÍCÍ STAV

Podle něj stávající podzemní šachtu pro odpadní vodu tvoří úseky z různých materiálů a profilů. Kamerové prohlídky šachty neznámého stáří prokázaly nevyhovující stav, proto se už musí staré podzemní vedení na tomto náměstí vyměnit. V rámci již probíhajících prací budou do výkopů tři metry pod zem vloženy nové betonové komponenty. Délka výkopu bude skoro 300 metrů.

Vodárenská společnost by měla práce dokončit v září. Pak přijde ještě na řadu již zmíněná úprava povrchů v režii města. Až budou vodaři na náměstí hotoví, přijde na řadu úprava povrchu.

Mohlo by vás zajímat: Od dob, co jsem se chodila s babičkou koukat na vlaky, se nádraží vůbec nemění

„Chodníky i centrální plocha náměstí. Vše bude v kameni a se souhlasem památkářů," říká za město Teplice Hynek Hanza. Zároveň však podotýká, že rekonstrukční práce jsou rozloženy do dvou etap, aby se vyhovělo termínu lázeňských oslav. Ty se budou konat poslední květnový víkend a právě i toto náměstí je součástí programu.

„Je zde historické tržiště. A nejinak tomu bude i letos. Rozvrh prací s tím proto počítá. Náměstí bude k dispozici," ubezpečuje Hynek Hanza, náměstek teplického primátora.

POSLEDNÍ HISTORICKÉ MÍSTO TEPLIC

Zámecké náměstí je posledním historicky zachovaným náměstím Teplic. Jeho krásu podtrhuje množství památek a historických budov, které jej obklopují a byly svědky nejslavnějších okamžiků teplické historie: děkanský a zámecký kostel, impozantní klasicistní budova zámku, výstavné klasicistní i secesní měšťanské domy, barokní budova děkanské fary.

Velice významným a impozantním architektonickým prvkem náměstí je také morový sloup Nejsvětější Trojice vynikající dílo českého barokního sochaře M. B. Brauna.

Právě pro historický význam tohoto náměstí v lázeňském centru Teplic budou veškeré letošní rekonstrukční práce probíhat pod bedlivým dohledem památkářů a archeologů.

Mohlo by vás zajímat: Staré nádraží v Duchcově půjde k zemi