Snoubenci Tomáš Vlček a Andrea Jiřičková si své „Ano" řekli i přes velkou vodu, v sobotu  na hradu Střekov.
„Svatbu jsme měli naplánovanou od listopadu. Ve čtvrtek, když jsme věděli, že se autem nedostaneme přes mosty, začaly velké porady," vylíčila nevěsta.

Padla i úvaha, že obřad snoubenci odloží. „To nás drželo chvíli. Potom jsme si řekli, že když je všechno zorganizované, tak nám ve svatbě velká voda nezabrání. Zapojili jsme známé s autem, abychom měli zajištěné odvozy na obou stranách řeky. Těm, co se chtěli zúčastnit obřadu, jsme řekli, že mají přijít ve třičtvrtě na dvanáct na západní nádraží," dodali  snoubenci společně.

Přípravy začaly v pátek. „Oběd jsme měli na hradě Střekov. I dort jsme převáželi vlakem. Jelikož jsme měli naplánovanou velkou grilovačku v Radejčíně, museli všichni s námi po obědě absolvovat cestu zpátky. Chtěla bych poděkovat všem, co byli na svatbě,  co nám pomohli, a  s námi všechno vydrželi," řekla s úsměvem už paní Vlčková.

Oddávající radní centrálního obvodu Pavel Kacerovský v proslovu popřál novomanželům, ať je nic na společné cestě životem nerozdělí, když jim ve sňatku nezabránila ani povodeň.