Že nevíte, o co jde? Po dvanácti fotografiích významných osobností našeho kulturního života ve svém domácím prostředí, které letos zdobí několik set domovů či kanceláří, pozvalo do svých domovů fotografa Štěpána Hona dalších 12 kumštýřů, které znáte přinejmenším z televizních obrazovek. A někteří z nich přišli kalendář i pokřtít.

Moderování akce se ujal Jiří Havelka, sklenku pozvedli Arnošt Goldflam, Igor Orozovič či Halka Třešňáková a samozřejmě i autor kalendáře. Společně pak ze svých skleniček obětovali pár kapek vína pro pravý křest. K tomu zahráli a zazpívali dětští i dospělí členové Kroužku REV!VAL z Arkadie či pražská hudební skupina Johannes Benz.

Kdo všechno Vás do svého domova na měsíc pozve, to zjistíte na www.charitativnikalendar.cz, kde si také můžete kalendář objednat. Pokud s internetem nekamarádíte, neváhejte si pro kalendář přijít do obchůdku Arkadie na teplickém Laubeho náměstí, nebo do některé z pražských kaváren MamaCoffee.

Důležité je vědět, že výtěžek kalendáře podpoří každodenní mikrobusovou dopravu klientů Arkadie. V loňském roce to bylo 230 tisíc korun.

Josef Hon