Kromě výhod jako je její mobilita či stabilita obrazu, má i své nevýhody. A tou je fakt, že obraz z mobilní kamery neputuje na strážnici on–line tak jako signál z pevných kamer, ale studuje se později.

„Záznam se archivuje přímo v kameře, my ho následně budeme analyzovat. Bezdrátový přenos by byl technicky složitý a velmi drahý,“ dodal Pykal.
V Dubí mají celkem jedenáct otočných kamer. Plus disponují kamerami v autech a nově tou mobilní.

„Kamerami máme pokrytá všechna strategická místa ve městě. Jsme s nimi maximálně spokojeni. Výrazně nám pomáhají k odhalování trestné činnosti,“ říká velitel MP Dubí Tomáš Pykal a dodává: „Nedávno nám občané nahlásili, že tři muži mají zakládat černou skládku v Pozorce. Operátor z kamer zjistil kudy a kam jeli. Hlídka je zkontrolovala. Ze šetření vyplynulo, že muži nezakládali skládku, ale odváželi staré cihly.“

Velmi důležitou roli má v kamerovém systému operační důstojník, který sedí na tzv. velínu. Kamerou si může přiblížit vše co je v jejím dosahu.
„Občané nám nahlásí, že se něco děje. Díky kameře situaci zmonitorujeme, a když je potřeba, vyšleme na místo hlídku. Je to velmi efektivní způsob. Kamery šetří čas a peníze,“ nechal se slyšet velitel Městské policie Dubí Tomáš Pykal. (kos)