Na nové adrese už strážníci pracují. Oficiální předání budovy městské policii proběhlo předevčírem. A kromě jiných se ho účastnila starosta Duchcova Jitka Bártová a i bývalý předseda bezpečnostního výboru a poslanec Radek John. „Prostory jsou to pěkné. Věřím, že budou sloužit jak strážníkům, tak i občanům," nechal se slyšet Radek John.

Hlavním důvodem stěhování služebny byl nevyhovující stav dosavadní budovy. „Vzhledem k současnému počtu strážníků a po 20 letech provozu již nenabízela potřebný komfort a vyžadovala celkovou rekonstrukci. Nová služebna plně odpovídá současnému standardu služby," řekl velitel Hulín a dodal: „V objektu se nachází místnost pro styk a komunikaci s veřejností, dále ještě tři kanceláře, které budou využívány vedením a strážníky MP. Samozřejmostí jsou šatny a kuchyňka."

V budově bude umístěno dohledové centrum městského kamerového systému. Současný analogový kamerový systém bude zmodernizován a digitalizován. Dojde i k jeho rozšíření o dalších pět kamerových bodů. Součástí objektu je i parkoviště a vlastní kotec pro odchycená zvířata. Nová služebna má nepřetržitý provoz jako doposud.

Nově vzniklá služebna je v domě, který patřil k chloubě české architektury z poč. 30. let 20. stol. Šlo o multifunkční objekt a autorem byl arch. Josef Jána. V přízemí byla Česká menšinová tiskárna, jejímž šéfem byl Emanuel Chán.

Budovu nově vlastní soukromý podnikatel z Duchcova. Kompletně ji nechal opravit.

Městská policie je na nové adrese v nájmu. V patře budovy jsou byty. Podnikatel je chce pronajímat .(kos)

Kontaktní údaje nové služebny

NOVÁ adresa: Městská policie Duchcov, Bratří Čapků 975/2, 419 01, Duchcov

Telefon:417878505

Hlídka MP mobil:602420919

Pro elektronickou komunikaci je určen kontaktní formulář nawww.mpduchcov.cz, jehož prostřednictvím se může veřejnost na městskou policii obracet s konkrétními dotazy či podněty. Dále může být využito Fóra pro přímou komunikaci se strážníky, nebo vedením městské policie.