„Váží zhruba 250 kilo a má přes dva metry. Musíte ještě 15 minut počkat, až ho kluci vydají z bazénku a připraví ho,“ dodal Berousek.
. Cirkus Berousek Sultán má dva krokodýly. Já jsem „lovil“ toho většího. Cirkus je chová ve speciální místnosti na čtyřech kolech. K dispozici mají aligátoři i bazének. Teplota v místnosti je kolem 25 stupňů. „Krokodýl je v zásadě líný tvor, kterého zajímají pouze tři věci: něco zabít a nažrat se a odpočívat,“ sdělil ředitel cirkusu Karel Berousek.

Tak pojďte! Vykřikl na mě jeden ze synů Karla Berouska. Sundal jsem si bundu, vypnul mobilní telefon a šel na krokodýla. V hlavě stále obrázky zubů aligátora a doporučení od redakčního týmu: Hlavně ať tě neskousne! „My ho chytneme za tlamu a ocas a vy za břicho. Musíte ho skutečně držet. Sami ho uneseme jen s obtížemi. Jestli nám spadne, tak bude zle,“ dodal Berousek mladší.

Jak mi Berouskové řekli, tak jsem učinil. Chytil jsem ho pod břichem a držel. Chvíli jsem si připadal jak na reportáži v posilovně na Stínadlech, kde jsem zvedal činky pod dohledem profesionálního kouče. Rozdíl byl akorát v tom, že jsem nezvedal železo ale živého tvora.
A jaké jsem měl pocity? Zvláštní. Z krokodýla sálalo teplo. Kůži na břichu měl jemnou a kluzkou. Vrchní kůži zase naopak suchou a hrubou. „Pomalu ho budeme pouštět. Až bude na podlaze, tak ho překročte a opusťte místnost.“

Krokodýla jsem „krotil“ zhruba dvě minuty. Byl pokorný. Já taky. Ono mi asi ani nic jiného nezbývalo. „Vidíte, ani to moc nebolelo,“ smál se principál Berousek.

Po „krocení“ jsem se podíval na ruce. Měl jsem je celé mokré a žluté jakoby od slunce. Když to přeženu, tak bych si klidně s krokodýlem od Berousků podal „ruce“. Ale i toto pochování nebylo špatné…

Krokodýly má Berousek z Floridy. Když si je přivezl, tak skoro půl roku nepřijímali potravu. „Teď žerou tak jednou za měsíc. Kupujeme jim kuřata. Ta jim chutnají,“ pronesl syn Karla Berouska, který vystupuje při show Lovec krokodýla.

Jedním z nejslavnějších českých cirkusových rodů je rodina Berouskova, jejímž nejznámějším představitelem je Ferdinand Berousek, který společně se svými syny vystupoval ve slavném filmu Šest medvědů s Cibulkou, kde hlavní roli hráli právě Berouskovi medvědi, jejichž drezura je specialitou této rodiny.

Synové Karel a Ferdinand majitelé Berousek cirkus SULTÁN jsou představiteli šesté generace Berousků.