Kruhový objezd v Duchcově je už z větší části průjezdný. Stavba se posunula do své třetí fáze ze čtyř a dělníci ji asi nestihnou dokončit v plánovaném termínu.

ZMĚNA PŘEDNOSTI

V pondělí zmizely zákazové značky ze silnice směr Osek a i z ulice Horská cesta. Dopravní novinkou je i změna přednosti v jízdě v Teplické ulici. Ta už není v úseku od budovaného kruhového objezdu až po ulici Družby vedlejší, takže auta vyjíždějící z ulice Družby jsou opět na vedlejší. Tak jak tomu bylo v tomto místě zvykem.

„Budovaný kruhový objezd je nově obousměrně průjezdný směrem do i z Oseku a v obou směrech je už otevřená i ulice Horská cesta,“ informoval starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Naopak výstavba uzavřela část ulice Teplická. Provoz od centra směrem na Teplice je tak vedený po objízdné trase ulicemi Osecká, Neruda, Družby. Směrem od Teplic je vjezd na kruhový objezd průjezdný jednosměrně.

Dopravní policie i duchcovští strážníci i nadále nabádají řidiče k větší pozornosti při průjezdu Teplické ulice a samotného objezdu.

„Tím, že je Teplická ulice opět hlavní, tak by se měla situace zjednodušit. Spousta lidí jezdila popaměti a měla problémy dávat přednost vozidlům, které jely z ulice Družby, a to i přesto, že v místě bylo dopravní značení,“ podotkl velitel Městské policie Duchcov Josef Hulín.

Podle něj se na křižovatce ulic Teplická a Družby se během změny přednosti na křižovatce žádná vážná nehoda nestala. „Naštěstí šlo jen o ťukance,“ dodal.

VĚTŠÍ BEZPEČNOST

Odkloněná mimo město je nákladní doprava ze směru z Bíliny na Teplice, opačně mohou kamiony přes kruháč už projet. Krajské autobusy jedoucí do Oseka se přes kruhový objezd dostanou, ale z Oseka na Teplice stále jezdí po objízdné trase.

Cílem stavby je zpřehlednit dopravní situaci a zajistit větší bezpečnost řidičů i chodců. Denně tímto dopravním uzlem projede na 17,5 tisíce aut. Nový objezd bude splňovat veškeré požadavky na průjezd všech typů vozů, tedy i kamionů a autobusů.

Výstavba začala v květnu a přijde na 15,6 milionu korun. Duchcov má připravené tři miliony, zbytek uhradí Ústecký kraj. Práce měly původně skončit v listopadu, ale zřejmě se o dva týdny opozdí.

Dělníky totiž zdrží vybudování vodovodních přípojek v tzv. zálivu u domů, které sousedí s kruhovým objezdem. Na průjezdnost křižovatky nebudou mít práce v zálivu zásadní vliv.