Domácí tým Lavina se představil hned se třemi týmy. Turnaj byl v sobotu dopoledne slavnostně zahájen vystoupením taneční skupiny Sluníčka z Duchcova a poté se již psi a jejich psovodi pustili do bojů, o co nejlepší umístění v prvním dni turnaje, ze kterého vzešlo pořadí do nedělních vyřazovacích bojů. „Protože flyball je sport otevřený všem plemenům, tak si na své mohli přijít obdivovatelé různých pejsků. Parkur patřil zejména border koliím, ale mezi závodníky se objevil i pudlík, teriéři, ohaři, retrívr a i několik kříženců," řekla za organizátory turnaje Irena Jandová z týmu Lavina.

K vidění bylo během celého víkendu mnoho zajímavých momentů a i návštěvníci z řad flyballových „laiků" obdivovali úžasné výkony psů a jejich psovodů.

Flyball je divácky vděčný sport plný emocí a často i nečekaných zvratů.(vos)

----------

Co je to flyball?

Jedná se o týmový sport lidí a pejsků, který je plný adrenalinu a často nečekaných zvratů. Jeho kouzlem je hlavně to, že ho může dělat jakýkoliv pes bez rozdílu plemene a jeho majitel ani nemusí být ve zvlášť dobré fyzické kondici. Cílem je, aby tým složený ze čtyř pejsků se psovody a nabíječe, porazil tým běžící ve vedlejší dráze. Každý pes přeběhne přes čtyři překážky, skočí na box, ze kterého mu mechanismus vystřelí balonek do tlamy a běží přes překážky zpět. V cíli, který je zároveň i startem, se míjí s dalším psem. Cílem je mít co nejrychlejší čas a zároveň zvládnout běh bez chyb.

Výsledky turnaje najdete ZDE