Letos se stejně jako v předešlých letech vydaly do severočeského Maxova, kde se jejich útočištěm stalo školící a rekreační středisko OS Tok. Hlavním tématem tohoto tábora je Harry Potter, jehož příběh a osud se proplétá celým programem a inspiruje většinu her, kterých se děti denně zúčastňují.

Na úvod je čekala snadná aktivita, při které se vydaly do lesa, kde nasbíraly různé rostliny, ty originálně pojmenovaly a sestavily z nich Bradavický herbář. Dvakrát měly možnost zhlédnout i film, konkrétně první dva díly.

Velká Malá Paříž zaplnila Zámeckou zahradu v Teplicích
FOTO, VIDEO: Nedělní Zámecká žila Velkou Malou Paříží

Táborníky neminul ani výlet do Sloupu, který představoval kouzelnické Prasinky. Zatím absolutním vrcholem celého tábora byla hra Famfrpálu, které předcházelo vyrobení košťat. Všechny děti si při výrobě vedly perfektně a čekala je odměna v podobě hry, která se, co nejvíce to šlo, podobala hře z příběhu Harryho Pottera.

Vzhledem ke spolku organizujícímu tuto akci nechyběl ani den první pomoci. Děti byly dopoledne vyškoleny alespoň v základech a odpoledne si vyzkoušely zásah na namaskovaných figurantech. I zde si vedly velmi dobře a potěšily celé vedení tábora. Kromě OS ČČK Teplice také vypomáhají s fungováním pobytu i členi Místní skupiny ČČK Novosedlice - Dubí - Proboštov.

Jiří Herlitze

Den zábavy 4 s kapelou Modlanská skládka se konal na hřišti místního Baníku.
OBRAZEM: Děti v Modlanech pobavili hasiči, myslivci i rybáři