To je masáž v relaxačním centru ve sportovní hale na Stínadlech v Teplicích…

Při první reportáži v relaxačním centru na Stínadlech (prošel jsem saunou, párou a infrakabinou), mě při cestě do šatny zaujaly dveře s nápisem: Masáže. Nikdy jsem na masáži nebyl. Tak asi jako vy mám (měl) jsem zkreslené představy o typech a smyslu masáže. „Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí,“ vysvětlila mi při příchodu masérka v relax centru Pavlína Lučanová.

Co mě hned dostalo do dobré nálady byla hudba, teplo a vůně. „Udělám vám aromatickou masáž a vyzkoušet můžeme masáž horkými kameny,“ dodala Lučanová, která masíruje už šeset let. Lehl jsem si na záda a masérka mě natřela aromatickým esenciálním olejem. Její prsty krásně klouzaly po mých olejových zádech.

„Základem aromatické masáže jsou esenciální oleje s čistícími, revitalizačními, tonizujícími a zjemňujícími účinky. Kombinace dotyku a stimuluje krevní oběh, uklidňuje nervový systém a uvolňuje svalové napětí,“ dodala Lučanová.

Masáže v závislosti na druhu trvají od 30 do 90 minut. Já byl na masážním stolku zhruba 30 minut. Z části jsem okusil i masáž horkými kameny a sportovní masáž. Když masérka pokládala horké kameny na moje záda, tak jsem si v duchu řekl, že toto je ráj. Své nesporné plus měla i sportovní masáž, nechal jsem si namasírovat lýtka a stehna. Vrcholem reportáže byla, alespoň pro moji osobu, nevím jak pro masérku, masáž hlavy. Osobně jsem nezažil v životě ještě nic tak příjemného, co se vydává za relax pro tělo. Úplně jsem vypnul. Mozek se zastavil, myšlenky odešly. Tipuji, že tak pět minut jsem nevěděl o světě…

Z masáže jsem odešel nabit energií, uvolněný a uklidněný. Myslím, že jsem na ní nebyl naposledy!

Soutěž o tři masáže
Do relaxačního centra ve sportovní hale na Stínadlech můžou kromě sanování přijít i na masáže, a to například na sportovní, klasickou, aromatickou, thajskou, lymfatickou, medovou či čokoládovou. Celkem v relax centru nabízí deset druhů masáží. Ceny se pohybují od 188 korun do 700 korun. Záleží na typu a délce masáže. „Kompletní ceník najdete na našem webu www.dumplnypohybu.cz, objednat se lze na telefonním čísle 417 846 111,“ říká provozovatel relaxačního centra Novák, kde se nachází masážní místnost.

Deník vyhlašuje soutěž o tři masáže do relax centra. Soutěžní otázka zní: Kolik druhů masáží nabízí relaxační centrum? Odpovědi posílejte do 14. prosince emailem na teplicky@denik.cz nebo poštou na Kapelní 4, 415 01 Teplice. Do předmětu emailu napište – masáže. Nutné uvést celé jméno, adresu a mobilní kontakt. Z přišlých správných odpovědí vylosujeme tři šťastné výherce. Výherce redakce kontaktuje.

Šanci Vyzkoušet masáž vám Deník dá společně s relaxačním centrem, a to skrze soutěž o tři masáže! Pravidla a podmínky soutěže najdete v infoboxu v článku.

REPORTÁŽ ZE SAUNY. ČTĚTE ZDE

REPORTÁŽ: S Kotvaldem a Hložkem v sauně, aneb Diskohrátky jinak

Příští týden můžete na tomto místě číst reportáž Vyzkoušeno o bruslení. Kolega František Bílek nasadí brusle a po více jak deseti letech půjde bruslit. Fotografie padá budou více jak zajímavé. Těšte se!