Mažoretky z DDM Duchcov v slušivé žlutobílé předvedly své první vystoupení a pak už se za ně zařadila Pichlovanka, masky a také diváci, kteří se přišli jen dívat a bavit se. Dlouhý průvod se vydal pod slalomový svah.

„Masopust v Mikulově jsme si oblíbili. Jezdíme sem s dětmi každý rok. Vůbec se jim nechce domů,“ smála se zmrzlá Dana Hálková z Teplic.
V prostoru lyžařského areálu poté byly tradičně vyhodnoceny nejlepší masky ve třech kategoriích – dospělí, děti a skupina. Z masek byli k vidění například: mušketýr, zajíčci, princezny, čaroděj, čert, vodníci, sněhuláci, hasiči, kočička nebo beruška, ale i žebrák nebo spidermann.
Jaká maska vyhrála?

Vybrat nejhezčí masky nebylo snadné a vítězi byli stejně všichni, kdo se do Mikulova přišli a v řadě případů také přijeli bavit.
„Jsem spokojený, přišlo dost lidí. Pro děti jsme v penzionu Mikuláš opět připravili diskotéku a soutěže,“ řekl starosta Mikulova Ota Stehno.
Na masopustní zábavu v penzionu Mikuláš bylo beznadějně vyprodáno.
„V ceně sedmdesáti korunového vstupného byla zabíjačková polévka a guláš. Na vepřové hody byly připravené dobroty ze dvou vepřů,“ nechal se slyšet starosta Ota Stehno obce Mikulov.

Masopust, kterému se někde říká také ostatky nebo fašank, je tradiční lidová oslava konce zimy a příchodu jara. Dny plné hostin a tancovaček se konaly zpravidla v období od Tří králů do Popeleční středy, po které následuje postní období až do Velikonoc. Ty letos připadají na pondělí 25. dubna.