Nejpilnější z čtenářů od druhé do deváté třídy, kteří se zapojili do charitativního projektu a nasbírali nejvíc pomyslných padesátikorun za každou přečtenou knížku, zaplnili školní jídelnu.

Proč patřily k nejaktivnějším čtenářům právě děti z Buzulky, školy zaměřené na matematiku, když bylo do projektu v rámci republiky zapojeno téměř 91 tisíc dětí, nám vysvětlila ředitelka Milena Hodková. „Je to vždycky o tom mít aktivní učitele, kteří mají chuť dělat něco navíc pak dokáží nadchnout a strhnout žáky. U nás se to povedlo a jednotlivé třídy pak mezi sebou soutěžily, kdo přečte víc knížek a získá tak víc peněz na charitativní projekty."

Radost má nejen ze svých žáků, ale i z výukových DVD, které využijí při hodinách dějepisu, protože k tomuto období dějin našeho kraje je studijního materiálu velmi málo.

DVD obsahuje záznam z rekonstrukce prusko-rakouské bitvy, která se odehrála v létě na Českokamenicku. Záznam zpestří výuku historie nejen škol v Ústeckém kraji, ale také nejaktivnějších škol, které v rámci projektu Čtení pomáhá na rekonstrukci bitvy přispěly 100 tisíci korunami.

„DVD bylo pokřtěno v prosinci minulého roku a nyní jsme učinili to, co jsme slíbili, a slavnostně předali první exempláře do teplické Základní školy Buzulucká, která je v projektu Čtení pomáhá nejaktivnější," uvedla předsedkyně občanského sdružení Pod Studencem Jitka Tůmová, která dětem včera poděkovala. „Jste úžasní nejen proto, že i v době chytrých telefonů, tabletů a jiných technických vymožeností čtete knížky, ale i proto, že dokážete rozlišit, co je to charita a kdo vaši pomoc opravdu potřebuje."

Na DVD se mohou těšit i v dalších vybraných školách v Ústeckém kraji. (ot)