Na hotelové škole se konalo finálové kolo soutěže Czech Specials 2010 Academy. Kuchaře a kuchařky z řad učitelských sborů vybraných škol hodnotila také odborná porota, ve které usedli zástupci asociace hotelů a restaurací, šéfkuchař teplického hotelu Prince de Ligne a také kuchař z penzionu Bohemia oceněného v rámci seriálu Zdeňka Pohlreicha Ano šéfe.

Odbornou porotu nejvíce uchvátila svíčková, kterou připravili učitelé z Děčína. Laická porota si nejvíce pochutnala na „domácí“ hovězí na smetaně, kterou uvařili učitelé z Teplic.

„Ale především zvítězili studenti, které tyto učitelé připravují. Je vidět, že jsou ve správných rukou,“ uvedl Milan Nemrava, který stojí za zrodem soutěže na hotelovce.

„Cílem je podpořit vědomí veřejnosti. Soutěž má právě ukázat, že zde vyučují skuteční odborníci v daných oborech. Takže chci soutěží ukázat, že i učitelé se umí postavit ke sporáku a že umí své zkušenosti erudovaně předávat i žákům,“ říká Milan Nemrava, předseda Asociace hotelů a restaurací Ústeckého kraje.


Podle ředitele školy Jiřího Nekudy se bude příští rok soutěž opakovat.