Práce, do které se děti i paní učitelky pustily s velkou chutí a elánem, prošly nejprve školními koly, kde byli vybráni vítězové za jednotlivé kategorie. Mezi ty nejúspěšnější bylo rozdáno 140 cen v podobě kufříků plných výtvarných potřeb.

Poté, co porota vybrala vítěze, rozhodli jsme se udělat porotu z vás a zjistit, který z obrázků získá nejvíc vašich hlasů. Na webu Teplického deníku bylo osmnáct vybraných výtvarných prací dětí a zastoupeny tu tak byly všechny školy, které se do výtvarné soutěže zapojily.

Pak už jsme se nestačili divit, s jakým nadšením jste se pustili do hlasování a jak rychle u obrázků přibývá hlasů. Který obrázek se dětem nejvíc povedl, o tom rozhodlo v lednovém hlasování na webových stránkách Teplického deníku nakonec 23 086 hlasujících. Na obrázky se za dobu hlasování podívali lidé 196 000 krát !

Vítězem se stal ziskem 6038 hlasů Vojtěch Karas ze ZŠ Lidická v Bílině. Druhý skončil Jakub Sehnal ze ZŠ Nové Lázně s 5619 hlasy a třetí Šárka Bařinová ze ZŠ Lidická v Bílině, která získala 4 197 hlasů. Na čtvrtém místě se umístila ziskem 3671 hlasů Vendula Menclová a pátá s 2001 hlasů Eliška Valoušková ze ZŠ Buzulucká. Své obdivovatele a fanoušky ale měly všechny děti a žádný z jejich obrázků nezůstal bez hlasů. Proto blahopřejeme všem malým malířům a děkujeme za rekordní účast i všem hlasujícím.

S vítězi jsme se sešli ve středu odpoledne v teplickém McDonald's, kde na ně čekalo nejen pohoštění a ceny, ale i velká televize, kde se obrázky z webové soutěže promítají. Budou i součástí připravovaného kalendáře a na obrazovce budou mít návštěvníci McDonald's zanedlouho možnost vidět i další práce dětí, které se soutěže zúčastnily, i když se do vybrané dvacítky nedostaly.

„Zapojili jsme celou rodinu, příbuzné i jejich přátele a všichni jsme hlasovali," popisovali strategii Karasovi, rodiče vítězného Vojty. „Mně posílala hlasy i ségra, jedna teta, druhá teta a taky mi pomáhali spolužáci," přidala se bronzová Šárka Bařinová z Bíliny, kterou pro cenu doprovodila právě její starší sestra. Bílinské vítěze přijela podpořit i Marie Sechovcová, zástupkyně ředitelky ZŠ Bílina, Lidická. Na „své" děti je pyšná a nejen že jim držela palce, ale posílala jim i své hlasy, stejně jako ostatní učitelé a žáci ze školy. Jak přiznala, jednou vydržela hlasovat až do půlnoci.

Učitelský sbor ale za své děti bojoval i na ostatních školách. Maminka Vendulky Manclové, která přišla místo své nemocné dcery, nám vyprávěla, jak na Metelkárně chodili za Vendulkou i paní učitelky, které jí neučí s tím, že jí drží palce a posílají hlasy.

Máme z toho všeho velkou radost a určitě to nebyla soutěž poslední. Vítězné obrázky si můžete prohlédnout ZDE