Obří rekonstrukce Aquacentra Teplice, za kterou město zaplatí téměř 300 milionů korun, omezí letos provoz tohoto sportovního zařízení. Už na konci března provozovatel uzavře saunu. Větší omezení pak bude od května na prázdniny.

DĚTSKÝ SVĚT PLNÝ ATRAKCÍ

Stávající areál se přemění na Dětský svět s moderními vodním atrakcemi a z boku přibude nový krytý plavecký bazén. Hotovo by mělo být na konci roku.

„Už prakticky probíhají přípravné stavební práce, takže se na hale a v okolí pracuje. Zatím to až na parkoviště ale více neomezilo provoz. Návštěvníci mohou využívat jak naše služby, tak provoz restaurace,“ přibližuje ředitel Aquacentra Michael Paraska. Gastronomickou část plaveckého areálu by plánovaná modernizace neměla nikterak zasáhnout. 

Přestavbu bazénové části má na starosti firma Metrostav, která do výběrového řízení předložila městu ekonomicky nejvýhodnější nabídku. Stavební ruch je v okolí haly už patrný. Hromady zemního materiálu. Pohyb stavebních strojů. Stavební buňky se zázemím dělníků zabraly stávající parkoviště. Nepřehlédnutelný je u haly velký jeřáb, který vyrostl začátkem tohoto týdne.

Výsledkem přestavby za téměř 300 milionů korun má být oproti stávajícímu vzhledu modernější plavecký areál, který bude konkurence schopný s podobnými zařízeními v sousedních okresech. Nynější plavecký bazén nahradí dětský svět plný vodních atrakcí, s teplejší vodou než tomu bylo doposud.

„Plavci ale zkrátka nepřijdou. Právě pro ně bude přistavěný v rámci rekonstrukce nový bazén. Vznikne i nové zázemí, jako jsou šatny, sociální zařízení, zázemí pro personál, plavecké oddíly a spojovací chodba z plaveckého bazénu do nových šaten,“ dodává ředitel Aquacentra Teplice Michael Paraska.

Nový pětadvacetimetrový plavecký bazén bude vedle stávající haly směrem do svahu k ulici Elišky Krásnohorské a bude mít čtyři dráhy. V dětském světě návštěvníci najdou vodní hřib, divokou řeku, houpací jeskyni, různé chrliče vody či masážní lehátka. Podobu nezmění tobogán, pouze ho nahradí nová konstrukce.

CENA SE ZDÁ OPOZICI VYSOKÁ

„Vše zaplatíme z peněz města, které máme v rezervě. Nemusíme si na to brát žádnou dotaci, čímž na rozdíl od podobných staveb v jiných městech pro Teplice nevzniknou žádné dluhy,“ chlubí se primátor Jaroslav Kubera.

Opozici v Teplicích se konečná cena za přestavbu Aquacentra zdá zbytečně vysoká. „Dát za vylepšenou plaveckou halu s teplou vodou 300 milionů je hodně. Kdyby se tu postavilo něco báječného, ale tohle je spíše málo muziky za hodně peněz,“ komentuje opoziční zastupitel Volby pro Teplice Jakub Mráček.

Vedení města po znovuotevření kryté plavecké haly očekává zvýšení návštěvnosti. V dětském světě, který vznikne ve stávajících bazénech, se oteplí voda na 33,5 stupně. Ještě teplejší bude vzduch v hale s bazény.

„Právě ta teplá voda bude velkým tahákem pro rodiny s dětmi. Plavcům zůstane v přistavěném pětadvacetimetrovém bazénu nižší,“ podotýká Kubera, který právě kvůli nízké teplotě vody do stávajícího Aquacentra nechodil. Zachován do budoucna bude zatravněný prostor s minigolfem a venkovním sluněním.

Stávající Aquacentrum funguje v Teplicích od roku 1996. Nahradil tehdy sousední starou plaveckou halu s jedním klasickým bazénem.