Tentokrát do Teplic na pětidenní pobyt přijela skupina 6 osob se zdravotním postižením z chráněných dílen Lebenshilfe "ALTMARK-WEST" v Gardelegenu v doprovodu dvou asistentek.

Hlavním účelem a zároveň programem setkání byla výměna zkušeností a získání dovedností ve dvou provozech chráněných dílen Arkadie. Konkrétně si účastníci setkání vyzkoušeli výrobu papírových košíků ze starých novin ve středisku Arkadie v Kollárově ulici a výrobu keramického anděla v keramické dílně Arkadie v Úpořinách.

"Sebou si odvážíme kromě krásných zážitků a nových dovedností ovšem také hlavu plnou nových nápadů pro naši další činnost," řekla na konci pobytu jedna z asistentek, jinak vedoucí kreativní dílny Lebenshilfe Gardelegen, paní Susann Müller.

Letiště Václava Havla přivítalo děti ze „školičky“ Arkadie.
FOTO: Letiště Václava Havla přivítalo děti ze „školičky“ Arkadie

Vedle pracovní části patřil k pobytu i doprovodný program, který zahrnoval mj. výlet turistickým vláčkem na Doubravku nebo společné grilování s klienty a zaměstnanci denního stacionáře a chráněného bydlení Arkadie. Další setkání, tentokrát koordinační skupiny projektu, se uskuteční v září opět v Teplicích za účasti i polského partnera ze Zlotoryje.

Karel Klášterka