"Náklady na pořízení vozidla z větší části pokrývají sponzorské příspěvky. Oranizace má auto propůjčené na šest let, poté ji předáme další nový vůz," vysvětlil Bohuslav Knorke z Kompaktu s tím, že jeho firma se touto činností zabývá celostátně. "Předáváme auta všem potřebným, tedy dětským domovům i organizacím, které se starají o postižené či seniory," dodal Knorke.

Senior Teplice kromě proboštovského stacionáře provozuje také terénní službu pro lidi vyššího věku v Teplicích a blízkém okolí. Nový vůz využijí jeho pracovníci pro obě činnosti. "Bude sloužit naším klientům pro odvoz k lékaři, na nákupy, k jednání na úřadech i na výlety," vypočítala Zuzana Lozinčáková, ředitelka Senioru Teplice.

Výlov rybníku Jaroslav v Proboštově.
FOTO: Kapři, štiky, candáti, amuři...Jaroslav vydal svoje bohatství

Jedním ze sponzorů, kteří přispěli na všechna tři auta, je i obec Proboštov. "Jsme rádi, že Senior klub působí v naší obci a velmi si vážím spolupráce s touto organizací. Měla jsem ve zdejším stacionáři babičku a vím, že práce lidí, kteří se o seniory starají, je velmi těžká a ne příliš dobře placená," řekla starostka Proboštova Jana Čermáková.

Součástí slavnostního předání bylo i krátké vystoupení klientů stacionáře. Za klavír usedla 96letá Dagmar Tlustá a za jejího bravurního doprovodu zazpíval seniorský sbor několik lidových písní.

Teplice za 1. republiky -  výstava v Jízdárně teplického zámku.
FOTO: Muzeum připravilo stroj času, který je nastaven na období 1918 až 1938