Aktivisté, za které ve styku s novináři vystupoval Zdeněk Kotala, uspořádali ve spolupráci s Divadlem V Pytli Petra Stolaře také dva informativní mítinky, kde se právě převodu bytů a dalším tématům spojených s činností družstva věnovali. Diskutovali s občany.

„Ačkoliv jsme dodrželi všechny předepsané náležitosti, a dokonce rozeslali naše návrhy na vlastní náklady delegátům, což má za povinnost vedení družstva, tak i přesto to vypadá, že dle vyjádření předsedy družstva, představenstvo nezařadí námi navrhované změny stanov k projednání na shromáždění delegátů," informovali aktivisté na svých webových stránkách.

A skutečně se tak i stalo. Dokonce sám předseda družstva Marek Andrášek Deníku ještě před začátkem úterního shromáždění delegátů potvrdil, že žádný takový bod není na programu. Deníku rovněž přislíbil schůzku s tím, že odpoví na otázky týkající se dalšího chodu a plánů družstva.

Mítink, který se konal hodinu před jednáním v DK Teplice přímo na kolonádě u vchodu do kulturního zařízení, proběhl v poklidu. Jak řekl Zdeněk Kotala, další setkání s tématem převodu bytů, je naplánováno na 4. června v DK Teplice.

Jedním z bodů jednání shromáždění delegátů, kteří zaplnili celý estrádní sál DK Teplice, byla vila Birnbaum, kterou před časem družstvo koupilo v Lípové ulici a která ke svému dalšímu oživení potřebuje nákladnou rekonstrukci. I toto bude jeden z bodů setkání redaktorů Deníku s předsedou družstva.

Družstvo totiž stojí před nelehkým úkolem, a to strategickým rozhodnutím o dalším postupu, tj. zda pokračovat v přestavbě vily na nové sídlo družstva nebo zda uvažovat o jiném naložení s ní (např. prodeji).(pem)