Pokud máte rádi horkou sladkou šťávu, pochutnali byste si. Právě sladinku z první várky nového teplického piva Monopol ochutnala sládková stejnojmenného pivovaru v pátek 20. března v pravé poledne a společně s ní i redaktor Deníku.

Třicet let s pivem

„Právě dnes jsem začala vařit naostro, zkušební várka byla o den dříve," prozradila Martina Valterová. Výrobě piva se věnuje skoro třicet let. Čtvrt století profesně prožila v krásnobřezenském pivovaru Zlatopramen, dalších pár let v ústeckém minipivovaru Na Rychtě.

Nyní stojí u obnovy vaření piva v Teplicích. Poslední várku uvařil dnes již zbouraný pivovar v roce 1976. Tepličané si tudíž na svůj mok museli počkat dlouhých 39 let.

A ještě si zhruba měsíc počkají. „Po uvaření se pivo přečerpá do kvasného tanku, kde sedm dní zakvašuje, poté bude tři týdny zrát v ležáckých tancích a z nich se přečerpá do přetlačných tanků. Odsud už půjde do výčepu," vysvětlila Valterová.

O víkendu vařila Karlíka

První várka čítá 10 hektolitrů nefiltrovaného a nepasterovaného světlého ležáku. „Postupně uvařím také polotmavou jedenáctku, svrchně kvašené pivo, tzv. Ale a ochucená piva," vypočítala paní sládková. Právě polotmavé jedenáctce s názvem Karlík se věnovala během právě uplynulého víkendu. 

„Tak už je uvařeno a kvasí 20 hektolitrů světlého ležáku a 20 hl polotmavé jedenáctky Karlík," hlásila Martina Valterová v pondělí 23. března.

Brány nového pivovaru spojeného s restaurací, cukrárnou, kavárnou, pekárnou a hotelem se otevřou koncem dubna. Jak název napovídá, pivovar zaplní objekt tzv. Monopolu na Masarykově třídě.

Tak na zdraví!