Město zde nechalo postavit mostík, který nahradí stávající zebru na silnici. Místostarosta bílinské radnice Roman Šebek včera řekl, že další vícepráce ohledně stavby lávky by už neměly nastat.

Na stavbě nyní tvrdne beton, který tvoří stěžejní část lávky. Pak přijde na řadu ještě například instalace zábradlí a další dodělávky. Vše by mělo být hotové do konce září, kdy by už měla lávka začít sloužit veřejnosti.

Jak Šebek přiznal, má lávka ve městě také své odpůrce. Ale je zároveň přesvědčen, že bude vítanou změnou pro obyvatele Bíliny. Právě na zebře u nádraží, kde lávka vyrůstá, se stalo v minulosti několik tragických nehod.

Stavbu mostu přes frekventovanou silnici na průtahu městem nedávno trochu zkomplikoval přívalový déšť .
Koryto řeky Bíliny ucpaly spadané kmeny a větve stromů, vytvořila se hráz a voda podemlela podpěry, které nevydržely nápor proudu a způsobila částečné zborcení konstrukce budoucí lávky. Vše se ale opravilo, aby stavba musela pokračovat.

Po dostavbě bude lávka měřit od povrchu vozovky ke spodní části 6,2 metrů. Výška je daná normou, ale také podmínkami dopravní policie a Ředitelstvím silnic a dálnic. Zásluhou pozvolného stoupání bude lávka vhodná jak pro vozíčkáře, tak pro maminky s kočárky, cyklisty i bruslaře.
Lávka propojí prostor před nádražím s panelovým sídlištěm. (pem)