Arkadie otevřela hřiště za skoro pět milionů. Využívat ho budou nejen klienti sdružení, ale také další subjekty, včetně skautů a nebo dětí ze sousední mateřské škola.

Nové víceúčelové hřiště U Nových lázní v Šanově bylo slavnostně předáno do užívání Základní škole a praktické škole Arkadie. Na umělé ploše se odehrálo první utkání ve florbale. Jedním z útočníků na straně hráčů v zelených dresech byl primátor Teplic Jaroslav Kubera. Proti němu se postavil za tým ve žlutých dresech ředitel školy Arkadie Ivan Růžička.

Nové hřiště
Hřiště o rozměru 32,5x17,6 m je vybaveno brankami na házenou nebo malou kopanou, stojany na košíkovou a vyjímatelnými sloupky na volejbal. Veškeré komunikace, spojovací cesty a plocha hřiště nemají žádné překážky a jsou plně přizpůsobeny pohybu vozíčkářů. Celkové náklady akce činily 4,6 milionu korun.


Jak uvedl Ivan Růžička, hřiště nebude využívat pro své aktivity pouze Arkadie. O využití projevili zájem už například skauti, jejichž základna se školou Arkadie sousedí. Hřiště bude k dispozici i pro mateřskou školu v okolí a také pro další subjekty, které projeví zájem.
Nové hřiště s umělým povrchem vyrostlo za rok na ploše vedle objektu Arkadie, původně plánovaného na skleník.

„Pro účely tělesné výchovy jsme využívali různých prostor v sousedství. Například tělocvičku ve škole U Nových lázní, bazén v plavecké hale a podobně. Hřiště bude vhodným doplněním a budeme ho hodně využívat,“ uvedl ředitel školy v Arkadii.

Primátor Teplic Jaroslav Kubera při otevření hřiště konstatoval, že plocha pro sportování byla postavena ve velmi krátké době a bez dotací, tedy výhradně za peníze z městské pokladny.