„Protestujeme za mír a proti bídě,“ prohlásil Radim Neuvirt těsně potom, co si dlaně potřel kancelářskou lepicí pastou a pevně je přimknul ke klům. Naštěstí kůže nepřilnula a ani opakované pokusy nevedly ke kýženému cíli.
„Chtěli jsme na mamuta použít lepidlo Mamut glue, ale obávali jsme se, abychom neúmyslně nedělali výrobci reklamu a nebyli nařčeni ze zištných pohnutek,“ vysvětlil chybnou volbu lepidla druhý z radikálů Jiří Blackfoot Šerý. Ten si pojistil pevné spojení s exponátem ještě policejními želízky. Avšak jejich zamknutí na ohon mamuta se taktéž ukázalo jako nepevné.
Neúspěch nakonec útočníky odradil od původního plánu okupovat muzeum hodiny, možná i dny. Členové skupiny „Vyžvejklá bambule“ se museli spokojit jen s drobným rozruchem mezi návštěvníky, který svou akcí vyvolali, byť se hlasitě dožadovali příchodu policie a masmédií, avšak bez odezvy.

„Mamut naštěstí utrpěl jen drobné rozcuchání srsti. Jediným větším následkem bylo potřísnění kamenné podlahy šampaňským, kterým si před odchodem drze připili,“ shrnul škody vedoucí historického oddělení Muzea města Ústí nad Labem Martin Krsek.
Duo recesistů se pravděpodobně při své legrácce inspirovalo u klimatických aktivistů, kteří po celém světě útočí na slavná umělecká díla. Aktivisté třeba hodili bramborovou kaši na obraz francouzského malíře Clauda Moneta v postupimském muzeu Barberini či se přilepovali k uměleckým dílům v galeriích od australského Melbourne po italský Řím. Důvod? Útoky chtěli upozornit lidi na trvalé škody způsobené klimatickou krizí. Akce recesistů v ústeckém muzeu, ale jeden hmatatelný výsledek zdá se má. „Zakážeme návštěvníkům vstup s lepidlem a kbelíkem,“ usmál se ředitel muzea Václav Houfek.