"K útoku skutečně došlo. Dívka předškolního věku byla letecky transportována do jedné z pražských nemocnic. Pes zaútočil na obličej a ruce," potvrdila v sobotu odpoledne Jaromíra Střelcová, policejní mluvčí. Podle informací Deníku je stav holčičky vážný. Na místě událost vyšetřují litoměřičtí kriminalisté.

"Podle prvotních zjištění není majitel psa v příbuzenském vztahu s dívkou, vyšetřování však stále probíhá," dodala mluvčí. Pes byl odchycen a po veterinární prohlídce jej policisté úpřepraví do útulku na pozorování.

Dívka byla po útoku letecky přepravena do Fakultní nemocnice v Motole, Deníku to potvrdila jedna z lékařek. "Mohu potvrdit, že jsme holčičku přijali, má závažná poranění obličeje," uvedla lékařka Martina Pelichovská.

Po sobotní šestnácté hodině policisté dovezli útočícího psa do řepnického psího domova. Spolu se psem na místo dorazila také chovatelka a její přítel. "Nedovedu si vysvětlit, proč k útoku došlo. Psy mám vycvičené, nejsou to problémová zvířata. Holčičku navíc znají. Proč jeden z nich zaútočil je opravdu nepochopitelné. Je mi to nesmírně líto," řekla Deníku na místě zdrcená chovatelka žijící v Roudnici nad Labem.

K útoku došlo v Podbradci, místní části Mšeného - lázní. Dívka byla se svojí babičkou na návštěvě sousedů, u kterých byli také uvedení rotvajleři. Za dosud nevyjasněných okolností jeden ze psů na holčičku zaútočil, podle informací Deníku má velice vážná poranění obličeje a rukou. Okamžitě po útoku děvčeti přispěchala na pomoc matka majitelky psů a pokusila se zvíře zpacifikovat, což se nakonec podařilo, ovšem byla rovněž s poraněním přepravena do nemocnice. Její zranění by však neměla být tak vážná jako holčičky, rychlá záchranná služba ženu převezla do litoměřické nemocnice.

Podle informací přímo z místa, kde k tragédii došlo museli záchranáři poraněnou dívku zachraňovat přes dům oknem, na dvoře byl ještě v době jejich příjezdu rozzuřený pes. "Rozhodně jsem to nečekala, psi nebyli nijak problémová zvířata. Nepamatuji si, že by některý na někoho někdy zaútočil, nebo něco podobného," sdělila obyvatelka jednoho ze sousedních domů.

Autoři: Michal Závada, Karel Pech