Hasičině se věnoval prakticky celý svůj život. Mnozí ho znají jako vyšetřovatele. K teplickým hasičům nastoupil v lednu roku 1961.

„Začínal jsem tady s chlapama, kteří tu dělali od roku 1945. Měli jsme tehdy jednoduchou techniku, která je ale dnes zařazena mezi trofejní kousky. Vzpomínám na to, jaká to byla sláva, když na základnu přijel první Trambus,“ řekl vloni tento nestor hasičů v rozhovoru pro Deník, když přebíral pamětní medaili u příležitosti 65. výročí teplických hasičů v Trnovanech. K teplickým hasičům přišel jako řadový člen. Postupně se vypracoval přes zástupce směny až na velitele. Od roku 1965 se začal věnovat vyšetřování, což mu zůstalo až do požehnaného důchodového věku. Jako vyšetřovatel působil u teplického sboru pětatřicet let. Ke kolika požárům byl vlastně coby vyšetřovatel přivolán, neměl spočítáno. Ale určitě není bez zajímavosti, že během čtyřiceti let u hasičů marodil pouze sedm týdnů. A to kvůli pracovním úrazům. Dlouhá léta spolupracoval s Deníkem.

Zaslouženého důchodu si v posledních letech pak užíval na svém baráčku v Tisé, relaxoval na zahradě a na houbách. Ale ani v důchodovém věku na hasičinu nezanevřel. Snažil se zkušenosti předávat dál. Působil ve sboru dobrovolníků v Tisé jako starosta.

Nyní si již bude v nebi užívat odpočinku po boku sv. Floriána, který je patronem hasičů. Čest jeho památce.
Redakce Teplického deníku