Během týdne tu je někdo prakticky každý den. Najdete tu klasické překážky, rampy, traily. Okolo skateparku vede také asfaltová trasa pro in line bruslaře, o tu ale až takový zájem není. Areál se nachází v místě bývalého koupaliště. Podívejte se, jak to mladým hochům jde, máme bohatou fotogalerii z posledních dnů. Přečtete si také, něco z minulosti skateparku v Teplicích.

Výstavbou skateparku město vyslyšelo dlouholeté volání skejťáků po nějakém místě, kde by se mohli vyřádit. Teplice za výstavbu areálu zaplatily zhruba 10 milionů korun. Slavnostně otevřen byl 23. září 2017.

Před rokem 1989 to v Teplicích nebyl příliš známý sport. Pár nadšenců si tehdy postavilo z dřevěných fošen rampu na šanovském sídlišti, kde pak se svými prkýnky na kolečkách trávili volný čas. Skateboardový boom nastal v Teplicích až po sametové revoluci. Dnes tu mají vyznavači tohoto sportu nesrovnatelně lepší možnosti. 

Součástí areálu Anger, který nahradil někdejší koupaliště, je přibližně kilometrová dráha pro jezdce na kolečkových bruslích. Nechybí dětské hřiště a lavičky pro odpočinek. Město za sportovní centrum pod širým nebem dalo 10 milionů korun. „Myšlenku takového sportoviště jsme měli v hlavách dlouho. Jsem rád, že se nám to podařilo dotáhnout do konce,“ připomíná primátor Hynek Hanza.

Nová betonová vana s řadou překážek vyrostla v prostoru, kde už před časem skatepark nějakou dobu fungoval. Protože ale nevyhovoval technicky, museli se s ním „prkýnkáři“ rozloučit. „Už tu máme svoji partu. Chodíme jezdit, když to dovolí čas. Betonová vana je slušná. Překážky vyhovují,“ říkal jeden z mladíků, který na různých imitacích zábradlí, schodech a rampách ve skateparku najížděl první letošní kilometry.