„Seznámili jsme se s vedením z prádelny Jipevo, které nás oslovilo ohledně opravy zadní stěny jejich objektu. Chtěli tím zpříjemnit prostředí pro děti. Původně zde měly být dva či tři pohádkové motivy. S naším malířem jsme se pak domluvili, jak to vlastně uděláme. Postupně to doplňoval svými nápady, až vznikl tento komplex, který představuje vlastně čtvero ročních období, den a noc a jsou zde ty nejznámější pohádkové večerníčkové postavy. Malba trvala přes dva měsíce. Ani nám moc nepřálo počasí,“ říká Ondřej Pokorný, majitel teplické stavební společnosti.

Nápad na pohádkovou stěnu se líbil v mateřské škole. „Je to nepochybně zpestření celého prostředí zahrady. Dříve tady byla taková otlučená stěna, což nahradila nyní tato pěkná pohádková malba. Nejprve se mělo jednat o normální zeď, pak nám prádelna oznámila, že by tam nechala udělat nějaké malůvky. Což jsme samozřejmě přivítali. Tak jsem si myslela, že udělají jen tak nějaké dvě nebo tři postavičky. To, že z toho vznikne takovýto pěkný obraz, to jsem si tedy nemyslela. Chodí se nám sem koukat děti z dalších školek,“ uvedla při naší návštěvě ve školce její ředitelka Anděla Světlíková.
Pro stavební a malířskou firmu to nebylo poprvé, co něco takového udělala. V Libušině ulici v Teplicích je možné vidět na jednom z tamních domů na boční fasádě motiv vodopádu. „Ale takového rozsahu to je vlastně poprvé,“ podotkl Ondřej Pokorný, majitel firmy Ondra. Celostěnový obraz, za kterým stojí malířské umění hlavně strýce pana Pokorného, vyšel na sedm desítek tisíc korun, v čemž je započítána práce a také malířské barvy určené speciálně pro venkovní užití. Finančně náklady hradila prádelna.

Do mateřské školy ve Sládkově ulici chodí osmdesátka dětí, což znamená plnou kapacitu. Jak podotýká ředitelka, nemají o zájem nouzi. „Naopak, v posledních letech je zájem vyšší, než můžeme pokrýt,“ podotýká Anděla Světlíková. Což je v Teplicích případ prakticky ve všech mateřinkách.