Od pátečního odpoledne na většině území našeho regionu vystřídala silná chumelenice předchozí vytrvalý déšť a výrazně se ochladilo. Sobotní ráno nás uvítalo bílou peřinou, pod kterou se však ukrývá zledovatělý povrch.

Ten dělá problémy řidičům i chodcům. "Šel jsem ráno z domova v Šanově do Proboštova, kde mám zahradu. Většinu cesty jsem musel jít po silnici, chodníky strašně kloužou. Ovšem na silnicích to není o moc lepší," postěžoval si zahrádkář Milan Bubla.

V Proboštově od rána vyrazili zdejší pracovníci veřejně prospěšných služeb a také dobrovolní hasiči na mimořádnou směnu. Hasiči projížděli s menším pluhem místní komunikace, "vépépéčka" pak pomocí lopat a hrabel dočišťovali povrch chodníků. Přesto řidiči i chodci musí projíždět a procházet jen s největší opatrností.

Sníh a led komplikují také pořádání sportovních utkání. Fotbalistům Sokola Srbice nepomohl ani fakt, že své zápasy hrají na umělé trávě. "Odkládáme zápas proti béčku Litoměřicka. Pod sněhovou pokrývkou to vypadá jako regulérní kluziště, samý led," potvrdil trenér Srbic Martin Luger.

Do Žatce neodcestuje ani Baník Modlany, který po odožení domácího zápasu proti Štětí v minulém kole, na jarní premiéru v krajském přeboru stále čeká. Krupka své utkání proti Perštejnu přesunula na vedlejší hřiště s umělou trávou.

"Už máme nahlášené celkem čtyři odložené zápasy 17. kola krajského přeboru, dá se očekávat, že se odloží i další. Počasí nám komplikuje situaci, bude těžké najít náhradní termíny," potvrdil šéf krajského fotbalového svazu Martin Hrdlička v sobotu dopoledne.

S přibližně půlhodinovým zpožděním začalo další kolo okresní hokejbalové ligy na hřišti v Proboštově. Aktéři úvodního zápasu mezi dlouhodobě nejlepšími týmy soutěže SK Dubí a Perla Řetenice nejprve museli z hrací plochy odstranit zhruba sedmicentimetrovou vrstvu sněhu. Zápas poté odehráli ve vytrvalé chumelenici.