Barevná školka, jak pojmenovali program mateřinky, organizuje v průběhu roku vzdělávací akce nazvané Barevné týdny. Bílý týden věnovali svatému Martinovi.

„Je to premiérová akce a jsem moc ráda, že se nás sešlo tolik. Určitě z toho uděláme tradici a budu ráda, když se k nám připojí i další školky,“ řekla nám ředitelka Ladislava Matějková.

I ji samotnou překvapilo, když viděla více než třistahlavý průvod s rozzářenými lampiony, kráčející kolem zámeckého rybníka. Stovku školkových dětí provázeli rodiče, babičky, starší sourozenci i ti mladší, vezoucí se v kočárku. Nechyběli ani psí domácí mazlíčci.

Na třech zastávkách se děti seznámily formou leporela s tím, že Martin byl římský voják, poustevník, biskup v Tours a zakladatel prvních klášterů ve Francii, který se stal jedním z nejoblíbenějších svatých.  

A také s legendou o tom, jak se rozdělil se žebrákem o svůj plášť. Když lampionový průvod prošel celou zámeckou zahradou, čekal na děti u altánu sám sv. Martin.  Rozdal dětem sladké rohlíčky, kterých pro ně maminky napekly čtyři velké krabice. Že se povedly bylo zřejmé z toho, jak se po nich jen zaprášilo.