Stavba jede dál. Nejspodnější garáže už jsou vybetonované, pracuje se na dalším parkovacím podlaží.

Na stavbu teď míří mixy s betonem, jeden za druhým. Jeřáby pak zásobníky s betonem rozmísťují dle potřeby stavby, kde je vše připraveno pro zalití bednění.

Fontánky budou v centru dvě

Původně jsme psali, že v celém centru bude jedna fontána. Jaroslav Třešňák ze společnosti JTH, která stojí za projektem, teď Deníku řekl, že budou nakonec dvě. Kromě té vodní, která bude v části Krupské ulice u vstupu do objektu, bude druhá v atriu. Ale nebude chrlit vodu, nýbrž bude barevná a elektronická. Máme se nechat překvapit.

V sousedství Fontány ještě vyroste druhé obchodní centrum Galerie. Zatím zde ale probíhá demolice, která se opozdila. Primátor města Jaroslav Kubera výstavbu obchodních domů v centru vítá. Nejvíce ho prý těší vidina dalšího rozšíření kapacity parkovacích ploch. To podle něj významně pomůže k umravnění dopravní situace v centru.

Společnost JTH by Fontánu chtěla otevřít v létě příštího roku. Ve čtyřech obchodních podlažích zákazníci najdou desítky módních butiků, ale i lékárnu a hračkářství. V nejvyšším patře bude kavárna a restaurace s výhledem do okolí. Páté patro bude určeno pro kanceláře. Původní projekt na luxusní byty v nejvyšším patře padl. „V Teplicích je jich už dostatek, žádanější jsou kanceláře. Bude zde i část naší firmy," řekl Jaroslav Třešňák.

Fontána bude dominantou náměstí Svobody, ale bude do ní možné vstoupit i od kulturního domu v Teplicích a z ulice Krupská, která je pěší zónou.

Obchodníky a provozovatele dalšího prostoru v nákupním centru už má investor z části zajištěné.(pem)