V Dlouhé ulici probíhá výměna poruchového vodovodu a části staré kanalizace. „Litinové potrubí na vodu je v zemi od roku 1965. Měli jsme v této lokalitě Teplic už hodně poruch, proto byla nutná jeho výměna. Součástí prací je přepojení přípojek do domů pro přibližně 250 obyvatel. Společně s tím pracujeme v ulici také na dožilé kanalizační stoce,“ uvedl Jiří Hladík ze Severočeské vodárenské společnosti, která je investorem prací. Hotovo by mělo být na konci července. Město pak bude v této ulici dělat nový povrch.

Značné omezení pro dopravu představuje neprůjezdná Jankovcová ulice. A to v části napojení na Masarykovu ulici. Město zde dělá nové povrchy, počítejte s termínem do konce prázdnin. Podle Jakuba Číže z odboru dopravy na teplickém magistrátu si plánovaná uzavírka Jankovcovy ulice vynutila úpravy tras některých linek MHD. „Konkrétně trolejbusových linek 101, 104, 106 a 113, autobusové linky 490 a noční linky 131. Mimo provoz jsou stanice Jankovcova a Plavecká hala,“ informoval pracovník magistrátu. Bližší informace k letnímu provozu MHD jsou na stránkám města.

POTRUBÍ VYMĚŇUJÍ I NA DALŠÍCH MÍSTECH

Výkopové práce kvůli rekonstrukci kanalizace a vodovodu probíhají také například v dolní části ulice Potěminova, u banky ČSOB. A dopravní komplikace očekávejte v ulici Českobratrská. V první etapě je rozkopaný jednosměrný úsek od křižovatky s ulicí V. Hálka do poloviny ulice Českobratrská. V druhé etapě bude přidán úsek mezi křižovatkami V. Hálka s možným průjezdem do jednosměrné části Českobratrské směrem k ulici Masarykova. Zároveň se v této etapě prodlouží uzavírka ulice Českobratrská až před lázně Jirásek.

Omezení v dopravě kvůli výkopům je v ulicích lázeňského města více. Všechny je přehledně zobrazuje interaktivní mapa na nových webových stránkách Teplic. „Zavedli jsme novou službu pro naše občany. Mohou se tedy přesně podívat, kde se kope a jaké jsou termíny prací,“ řekl k nové aplikaci primátor Hynek Hanza.

CHTĚJÍ OPRAVIT VŠECHNO NARÁZ

Pro obyvatele jsou výkopové práce komplikací při pohybu po městě. Rekonstrukce ulic vyvolávají kladné i záporné reakce. „Nechápu, proč to dělají všechno naráz, trvá jim to pak strašně dlouho. Člověk nemůže ani pořádně projít městem, aby něco neobcházel,“ komentoval současnou situaci na Facebooku například Miloš. Podle Jarmily je naopak dobře, když město takto uzavírky plánuje. „Udělají všechno najednou, výkopy i nové chodníky a silnice. Pak je zase na pár let v ulici klid,“ reagovala.

Právě koordinace se všemi složkami, které by mohly v rozkopané ulici něco udělat, patří v této oblasti k prioritám města. „Snažíme se o to, aby se v dané ulici udělalo vše najednou, když už je to jednou rozkopané. Aby se udělalo nové potrubí, ČEZ si položil své dráty, které potřebuje. Aby toho využily telekomunikační společnosti, které tam mají něco v zemi a podobně. Když se pak udělá nová ulice a chodníky s novou zámkovou dlažbou, aby se do nich za rok zase zbytečně nekopalo,“ vysvětlila Ivana Müllerová z teplického magistrátu.