Chlapeček, který je v dobrém zdravotním stavu, byl umístěn na novorozeneckém oddělení teplické nemocnice. Od zdravotníků dostal jméno Michal Pondělíček.

„Do schránky byl novorozenec odložen v pondělí v 6:15 hodin, váží 3460 gramů, měří 52 centimetrů a je v dobrém zdravotním stavu. Novorozenec byl odpovídajícím způsobem oblečen a celkově zaopatřen,“ informoval Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní a.s., pod kterou teplická nemocnice patří. Zdravotníci nenašli žádný dopis od osoby, která chlapce odložila.

Babybox v Nemocnici Teplice, o. z. je v pořadí druhým instalovaným zařízením svého druhu, z celkového počtu pěti babyboxů, které společnost Krajská zdravotní, a. s. v rozmezí dvou let umístila ve svých nemocnicích. Malý Míša je tak už čtvrtým novorozencem, odloženým do těchto babyboxů. Poslední byla holčička, odložená v březnu do babyboxu v děčínské nemocnici.

Babybox je vyhřívaný inkubátor, který nabízí ženám v tíživé životní situaci možnost anonymně odložit dítě, aniž je ohrozí na životě či zdraví. V Česku je zatím 44 babyboxů. Teplický Michal Pondělíček je 55. dítětem v České republice, které někdo do vyhřívané schránky odložil.