V pátek v kostele zahrál Hradišťan a Jiří Pavlica. „Obsazovala se pouze místa k sezení. V rámci zahájení akce vystoupil litoměřický biskup Jan Baxant,“ řekl starosta Dubí Petr Pípal. Následují den u dubské dominanty vystoupili třeba Standa Hložek či Kamélie. V neděli dopoledne se uskutečnila slavnostní mše.  

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí je ojedinělá stavba vybudovaná na konci 19. století na přání rodiny Clary Aldringenů, majitelů teplického panství. Je dílem italského architekta Bigaglia. Kostel byl inspirován světoznámým benátským kostelem Santa Maria dell Orto. Materiál na stavbu byl dovezen z Benátek. Tato unikátní památka z bílého a červeného mramoru se stala dominantou v hlubokém klínu Krušných hor. 33 metrů vysoká věž má otevřenou zvonici s benátskou římsou a střechu zdobí dvojitý benátský kříž.

Portál tvoří 55 řad bílých a červených mramorových kvádrů. Délka kostela je 50 metrů a šířka 17,20 metrů. Výška hlavní lodi 13,90 metrů a šířka 7,20 m. Boční lodě mají výšku 8 metrů. Kostel je údajně nejsevernější benátskou stavbou v Evropě a je považován za pomník benátskému stavitelskému umění. Památka je využívána nejen ke mším, ale i ke kulturním akcím.