„Čtvrt století je pro nás takové malé výročí. Proto jsme letošní přehlídku gastronomie pojali v retrospektivním stylu, abychom si celý vývoj s ohledem na předešlé roky tematicky připomněli,“ říkal při zahájení v pořadí již 25. Gastrodnu ředitel hotelové školy Jiří Nekuda.

BUBBLE HRUŠKA A KRVAVÝ POMERANČ

Gastroden je pro teplickou střední školu každoroční prezentací oborů a aktivit, ale také partnerů, se kterými toto vzdělávací zařízení spolupracuje.

Proto jednu ze tříd například zdobila slavnostní tabule s talíři, miskami, hrnky a dalšími produkty Českého porcelánu Dubí. V sousední místnosti se prezentovali partneři a hoteliéři ze zahraničí. Hned vedle vstupu do hlavní chodby v přízemí lákala na Vánoce Arkadie. 

Hlavní část expozice ale patřila prezentaci učebních oborů školy. Proto v jedné ze tříd vznikl kvůli Gastrodnu bar, za kterým pod rukami žáků vznikaly nápoje pro někoho zcela neznámých chutí a názvů. K degustaci za drobný úplatek pro barmana tak byl Anakoládový šejkr, Bubble hruška či Krvavý pomeranč.

„Chutnaly mě všechny tři. Líbila se mi příprava a také následné prezentace, jak to kouřilo,“ lebedila si jedna z návštěvnic Maruška.

Právě kouřový efekt vyvolaný reakcí suchého ledu symbolicky dodával míchaným drinkům vjem budoucnosti. „Retro jako takové jsme tu už jednou měli, proto jsme to letos v našem školním baru pojali jako pohled za 25 let dopředu,“ komentoval učitel Václav Kulhánek, oblečený jako profesor X v bílém plášti a rouškou přes ústa.

Každoroční atrakcí na Gastrodnu je ukázka kurzů zdobení ovoce a zeleniny speciálním nožem. Letos práci na hotelovce prezentovala Dominika Škaloudová.

MELOUN PATŘÍ MEZI NEJTĚŽŠÍ

„Mám část školení za sebou, ale chci se ještě více zdokonalovat. Už proto, abych si doplnila své portfolio dovedností v rámci budoucí praxe,“ říkala, přičemž se soustředila na vznikající obrázek vyřezaný do žlutého melounu. „Právě meloun je jeden z nejtěžších,“ stihla ještě podotknout. 

Vedení hotelové školy, která je společně s průmyslovkou a obchodní akademií v Teplicích součástí páteřního trojlístku krajského vzdělávacího institutu, považuje Gastroden za důležitou tradici.

„Škoda, že se letošního kulatého výročí nedožil můj předchůdce Josef Pátek, který se na založení školní tradice tehdy nemalou měrou podílel,“ vzpomněl na předešlého ředitele školy její současný představitel Jiří Nekuda. 

Gastroden 2017 probíhal v úterý po celý den. Podívat se, něco ochutnat a naladit se na blížící se Vánoce stovky lidí. Dopoledne chodily především skupiny žáků škol, protože gastronomická přehlídka je zároveň lákadlem pro absolventy devátých ročníků. Odpoledne Gastroden navštívila především teplická veřejnost.